Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba

Psí hrdinové - Tajné úkoly a obětavá služba https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270327/bmid_psi-hrdinove-tajne-ukoly-a-obetava--jPI-270327.jpg 5 17 4

Tato obrazová kniha začíná poctou práci válečných psů v minulém století. Poté čtenáři pomocí fotografií a pohledů do zákulisí seznamuje s tím, jak probíhá pečlivý výběr a měsíce tvrdého výcviku, jež jsou zapotřebí, aby pes mohl být zařazen mezi elitní vojenské služební psy. Desítky dosud nezveřejněných fotografií ilustrují příběhy o obětavé službě těchto psů v Iráku a v Afghánistánu, jež vyprávějí psovodi a velitelé, kteří je zažili, a vypovídají o doživotním poutu, jež se mezi psovodem a jeho psem vytvoří v bojové zóně. Mnoho válečných psů si v těchto podmínkách vysloužilo uznání za svoje hrdinské činy. Patří k nim i psi Antis a Athos, kteří sloužili s československými a českými vojáky za 2. světové války a v Afghánistánu.... celý text

Literatura faktu Příroda, zvířata
Vydáno: , Slovart (ČR)

Hero Dogs: Secret Missions and Selfless Service , 2012

Arkagas
28.01.2021 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha o vojenských a služebních psech plná faktů, historických údajů a čísel. Věděli jste třeba že jen během první světové války bylo v bojích nasazeno 250 tisíc psů? Výcviková centra po celém světe, zajímavá plemena ve službě, ale i příběhy psovodů, kteří musí umět nechat svého parťáka odejít. Příběhy o odhodlání, odvaze, lásce a ztrátě. Ale také o tom, proč mají váleční psi hodnosti stejně jako vojáci, jaká je jejich služba, denní rutina a co obnáší nasazení v bojích.
Kniha je plná nádherných fotek, které chytí za srdce nejen pejskaře.

Vixiene
27.09.2020 5 z 5

Krásná kniha plná úžasných fotografií a zajímavého povídání o válečných služebních psech. Nebudu lhát, některé fotografie a příběhy mě vzaly opravdu za srdce a orosily se mi oči, protože je jasné, že ne všechno má v bojích a ve válce šťastný konec.. Kniha zachycuje obětavost psů, vzájemnou lásku psa a jeho psovoda a zdůrazňuje nepostradatelnost těchto úžasných zvířat jak ve službách vojenských, ale také záchranářských a dalších. Knihu doporučuji všemi deseti.

zaba335
09.10.2019 5 z 5

Skvěle dílo, ukazující hrdinství a oddanost psů. :)

VAnna
18.07.2018 5 z 5

Zajímavá a hezky provedená kniha, doporučuji. :D

psi psovodi psi služební

Autorovy knížky