První pyramida. 1, Džoserovo mládí

První pyramida. 1, Džoserovo mládí

Džoser s Thanys tvoří nerozlučný pár již od útlého dětství, ale jednoho dne je jim vyřčena věštba, která praví, že se od sebe oddělí. Proroctví je splněno a oba milence od sebe oddělí bratr Džosera, který právě usedl na trůn. Thanys věnuje svému sadistickému strýci a Džosera uvrhne do armády. Thanys, než-li by trpěla choutky Džoserova strýce, raději utíká z Egypta a rozhodne se najít svého otce Imhotepa. Džoser, který je přesvědčen o její smrti, mezitím vede válku proti nepřátelům. Oba tak kráčí po jiné cestě a Thanys doufá, že se s Džoserem ještě někdy uvidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33157/prvni-pyramida-dzose-33157.jpg 4.218

Première pyramide. La jeunesse de Djoser

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský

braunerova
29.08.2015

Všichni asi znají jak pejsek s kočičkou vařili dort. Také v této knize najdete ode všeho něco dobrého - vedle vyprávění o starém Egyptě i Gilgameše, Noemovu archu, piráty, Hyksosy, kteří se naučí jezdit na koních, jakož i dogy a ochočené smečky vlků a lvů. Oceňuji, že autor přistupuje seriozně k těm nemnoha známým historickým faktům, ovšem příběh samotný patří do říše sci-fi. Naštěstí jsem knihu koupil v antikvariátu za pouhých 20,-Kč.

Richie1
28.11.2014

Velmi pěkný příběh ze starověkého Egypta. Autor s nevšední znalostí historie vypráví o osudech Džosera, syna krále Chasechemveje a Thanys, dceři vynikajícího učence Imhotepa. V tomto prvním díle se dočteme o mládí Džosera a nelehkých životních zkoužkách, kterým je vystaven on i jeho vyvolená Thanys.
Příběh je založen na skutečných událostech, byť je samozřejmě patřičně domýšlen do čtenářsky velmi podařené podoby. Autor zároveň skvěle popisuje zvyklosti a život ve starověkém Egyptě - pro čtenáře je velmi snadné se vcítit do osudů hlavních hrdinů a prožívat s nimi strasti i radosti lidí před téměř 5000 lety.
Knihu i celou trilogii velmi doporučuji všem milovníkům starověkého Egypta. 90%

barcc85
29.03.2013

Pro milovníky Egyptských dějin vřele doporučuji. Poutavý příběh, četlo se samo :)

Bernard Simonay

Bernard Simonay