První polovina nebe

První polovina nebe

Osmnáctiletá Simona se lehkovážně rozchází s chlapcem. Pozdě si uvědomí, že to, s čím si nezávazně pohrávala, byla asi skutečná láska. Horlivá touha zapomenout ji přivádí do náruče muže, pro něhož je pouze zdrojem rozkoše, a který ji klidně opustí, když ho nejvíc potřebuje.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29062/prvni-polovina-nebe-29062.jpg 3.647

První polovina nebe (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Znedla
18.06.2017

Hlavní hrdinka knihy se na dovolené v Itálii rozchází se svým chlapcem poté, co její bratr najde ve sprchách řetízek, který, jak se později zjistí patří babičce ze sousedního karavanu, ale Simona si ho nechá a jeho nález nepřizná.
Po návratu domů se vše snaží napravit, ale marně. Proto si na diskotéce začne se starším chlapcem Petrem, který jí však nemiluje a při první příležitosti jí vymění za jinou dívku. Začíná maturitní školní rok a Simona se dostává do svízelné situace,
kterou nakonec musí vyřešit sama....
Kniha byla čtivá, ale hlavní hrdinka se mi na svůj věk zdála dost nevyzrálá a lehkomyslná. Musím přiznat že tak od poloviny knihy mi začala být i nesympatická.... Ale ráda jsem si Stanislava Rudolfa po letech přečetla - v době mého dospívání to byl velmi oblíbený autor pro dívky a jeho Pusinky snad tenkrát četla každá náctiletá :-)

EvikU.
09.04.2017

Kniha je velmi vydařená. Čtivá, člověk po ní sáhne do knihovny víckrát. Doporučuji. Má i druhý díl.

kamila234
19.06.2016

Ja ji necetla ale četla ji moje mamka a brecela a má ji už od dětství a už je roztrhala a ještě se da číst.

kika 13
07.02.2013

Pěkný dívčí román.Dobře se četl.

rihapa
16.03.2012

Už je to sice strašně dávno, ale knížka se mi tehdy strašně líbila! Četla jsem jí snad 5x! Dříve bych ji určitě ohodnotila na 5*, teď jí dávám 3*. Mladým holkám určitě doporučuji!! :-)