Protiteroristické operace na záchranu rukojmích

Protiteroristické operace na záchranu rukojmích https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468049/bmid_protiteroristicke-operace-na-zachra-Ke8-468049.jpg 4 11 4

Třicet nejvýznamnějších protiteroristických akcí 20. a 21. století. Mnichov 1972, OPERACE ISOTOPE 1 - Tel Aviv 1972 • Džibuti 1976 • De Punt 1977 • OPERACE NIMROD – Londýn 1980 • Bern 1982 • Tbilisi 1983 • Achille Lauro 1985 • OPERACE FLAVIUS – Gibraltar 1988 • OPERACE THUNDERBOLT – Changi 1991 • Waco 1993 • Neuvilly 1993 • Marseille 1994, aj. Milan Kovář, autor mnoha odborných článků a několika knih už řadu let systematicky mapuje vývoj a akce speciálních a protiteroristických jednotek celého světa. V této publikaci fundovaně popisuje na třicet známých i neznámých významných protiteroristických akcí v časovém rozmezí od 70. let 20. století do začátku 21. století, jejichž cílem byla ve většině případů záchrana rukojmích.... celý text

pejty
23.03.2022 4 z 5

Knížka, která rozhodně stojí za přečtení. Stručně, jasně a zajímavě popisuje jednotlivé zásahy protiteroristických jednotek a tím i jejich vývoj.

callowsick
24.12.2021 5 z 5

Překvapivě dobrá knížka!

bl4in
18.06.2020 5 z 5

Kniha obsahuje přesně to, co slibuje obálka. Stručné popisy operací a vývoj protiteroristických jednotek - zřídka v knížce naleznete mapy, fotky nebo i plány budov pro konkrétní operace. V závěru je stručné vysvětlení Stockholmského syndromu, i s popisem bankovního přepadení, kde byl tento jev poprvé zaznamenán. Kdo se o tuto tématiku zajímá, určitě zklamaný nebude.

KrysaHelena
11.06.2020 4 z 5

Kniha nespadá do mého běžného okruhu zájmu. Nabízí letmý vhled na vývoj protiteroristických jednotek, tak i protiteroristických operací. Každá akce je sepsána jednoduše a stručně... žádné zbytečné patlání medu kolem huby či plácání se do prsou. Pro mě, jako laika, naprosto dostačující.

"Perlička" aneb citace z knihy, která mě pobavila : ".., jak je dnes tato oficiálně neexistující jednotka označována...." ????
Armáda je specialista na zkratky, neexistující jednotky, zbraně a spousty dalších neexistující záležitostí ????

Co jsem si z přečtení knihy odnesla?
Ne*er se do věcí, kterým nerozumíš.
Hrdina se často rovná mrtvola ????
Prostě nezvedej hlavu a dělej že neexistuješ ????