Pronásledovaní

Pronásledovaní https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380672/bmid_pronasledovani-k4f-380672.jpg 4 143 46

Mělo to být dobrodružství, na jaké se nezapomíná… Velké prázdninové putování po zemích Evropy, poslední před tím, než se mladá dvojice usadí a založí rodinu. Ano, dobrodružství to jistě bylo, ale rozhodně ne takové, jaké si Daniel s Laurou představovali. Na to, co začalo na pustém malém nádraží v Rumunsku, je žádný cestovní průvodce nepřipravil. Místo snového dobrodružství zažili noční můru, na kterou vzpomínat nechtějí, spíš by ji rádi natrvalo vymazali z paměti. Jenže zlo, které se jim nalepilo na paty v tom strašlivém domě uprostřed lesů, je sleduje až domů do Londýna. Hrůza nekončí…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Baronet

Follow You Home , 2015

Sammy.Boy
10.09.2020 4 z 5

Velké překvapení! Anotace láká na dobrodružství, nástrahy a strasti typu Blair Witch, ale až v polovině knihy se teprve dozvídáme, o jaký typ PRONÁSLEDOVÁNÍ tu skutečně běží. A je to opravdu znepokojivé, nic totiž není tak, jak to na první pohled vypadá! Určitě se poohlédnu po dalších autorových titulech.

Digi28
30.11.2019 5 z 5

Po dlouhé době zase dobrá kniha .od začátku napinava.Nemohla jsem se odtrhnout. Pořád jsem chtěla vědět co se stalo v lesích v domě postupně se tajemstvi odkrývá a můžu říct že je velmi děsivé.super cteni

LP113
20.09.2019 4 z 5

Prvních pár stránek docela nuda, pak se to rozjede a nenechá Vás to v klidu. 3/4 už těch náhod a propletenin bylo docela i na můj vkus dost, ale tak co, četlo se to opravdu dobře.

mysterygirl
22.08.2019 2 z 5

Tak tahke kniha se moc nepovedla..cetla se sice dobre,ale nejak jsem to nepobirala.Taková divocina

gad
07.08.2019 5 z 5

Zajímavý příběh. Horor, detektivka a thriller v jednom. Zajímavý konec.

Petronela16
30.07.2019 2 z 5

Zaciatok vtiahne do deja,potom celkom slusna zapletka, len cim dalej sa to uz len zamotava a zamotava...takze ku koncu som uz len cakala na zaver.Nie zle, ale na mna uz dost prekombinovane.

Jane417
21.07.2019 3 z 5

"Pronásledování" je originální thriller, který určitě vybočuje z řady - chytne a nepustí, ale... Podle mě, anotace láká na něco úplně jiného, než čtenář nakonec dostane! Lauře a Danielovi se při cestě po Evropě, v Rumunsku, přihodí něco, co jim změní životy i je samotné. Shrnula bych to asi tak, že začnete číst skvělý tajemný horor, pokračujete thrillerem, pak klasickou vyšetřovací detektivkou a končíte slátaninou. Děj je překombinovaný a plný náhod, kterých je podle mého, už opravdu hodně. Na konci vše dává smysl a samotný závěr má působit šokujícím dojmem... a ano, překvapilo mě to, nečekala jsem to, nenapadlo mě to, ale... bylo mi to jedno. Párkrát jsem měla dojem, že se autor svým stylem inspiroval S. Kingem.

Ben Nevis
09.07.2019 3 z 5

Příběh drží pohromadě jenom díky špatně fungujícím náhodám. Vidím tu odkaz na Draculu, který začíná v Rumunsku a končí v Londýně.

cinapo
07.07.2019 4 z 5

První třetina knihy se nese v duchu hororu, u kterého jste napnutí jako malé trencle. "O co v tom lese sakra šlo? Co viděli? Co se jim tam stalo?" ptáte se. Pak se to konečně postupně dozvídáte a zjišťujete, že... Si to přečtěte sami. Stojí to za to. :-)

kofola33
18.05.2019 4 z 5

Prvni pulka knizky docela dobry hororek, uplne jsem misty trnula, co se v lese dal stane, co objevi....Druha pulka uz byla dost prekombinovana, jakoby k te prvni ani nepatrila...ale namet dost dobry, i kdyz na muj vkus trosku moc konspirace. Celkove docela dobre hororove cteni, kde nakonec zjistite, ze vlastne ctete detektivku.

handulli
25.04.2019 3 z 5

Zpočátku mě kniha opravdu chytla a takové 2/3 jsem četla jedním dechem. Poslední třetina mi ale přišla jako jedna velká konspirační teorie a knížku už jsem dočetla spíš z povinnosti. Škoda toho neuvěřitelného překombinovaného závěru.

Astonius
20.03.2019 2 z 5

Než abych se u toho bála, bylo mi to spíše k smíchu. První polovina ještě docela šla, bylo to neobvyklé, tajemné a nepředvídatelné, avšak čím víc děj plynul a události, které se hlavním hrdinům děly, nabíraly na mimořádnosti a brutalitě, tím víc jsem začínala tušit, že rozuzlení bude určitě postavené na hlavu. A bylo to tak..... Druhá polovina knihy, kdy se vše vysvětluje, mne nebavila, protože jsem jí nedokázala uvěřit a prožívat ji. Scény, které měly být brutální, mi připadaly jak psané žákem základní školy, byla z toho velmi cítit ta úporná snaha šokovat - vůbec jsem to neprožívala. Byla to kniha, která brzy zapadne a na její děj si už nevzpomenu, zůstane jen jakási pachuť vědomí, že to nestálo za moc. Byla to však jen kniha z knihovny, takže žádná tragédie.... :-)

sarka0168
14.03.2019 5 z 5

Skvěle a především originálně vystavěná detektivka!

Hella
03.02.2019 4 z 5

Slušně napínavý příběh, vážně jsem ho hodně prožívala s Danielem. Jen - bože - to děsné poznání na konci spojené s tou psychopatickou osobou ....to jsem špatně vydýchávala.

Misa.K1
26.01.2019 4 z 5

Priblizne do pulky me knizka moc bavila, pak zacala byt trochu moc 'prekombinovana', kazdopadne se cetla sama.

Danago
22.01.2019 4 z 5

V příběhu není spousta násilí, krve a mrtvol, přesto je napsána tak, že vaši pozornost nepustí a s každou stránkou budete chtít vědět víc. Děj postupně graduje a na čtenáře čeká spousta nečekaných zvratů.
Kniha Pronásledovaní je velmi originální, psychologický thriller, při jehož čtení vás bude občas mrazit v zádech.

radka8970
21.01.2019 4 z 5

Knihu Pronásledování je opravdu svižný, velmi čtý a dobře napsaný thriller. Knihu působí trochu jako mystický horor, temný les v Rumunsku a v něm opuštěné stavení. Místy jsem měla lehké mrazení v zádech. Ale to, co se doopravdy v domě stalo se dozvídáme až v polovině příběhu. Kniha je velice ideální pro ty, kteří si chtějí užít dramatický, napínavý až lehce mysteriózní a dobře napsaný psychologický thriller. Za mě určitě doporučuji...

Alena_S
12.01.2019 4 z 5

Že jsem tam v létě byla taky, musela jsem si to přečíst :) A parádně napínavé! Když se začaly zapojovat další postavy, bála jsem se, že to bude ten typ thrilleru "pitomí lidé dělají pitomé věci a čelí následkům", ale naštěstí pitomá zůstala jenom Laura :-)

astra3
01.01.2019 3 z 5

Nevím proč, ale kniha mě po 170 stranách přestala bavit. Závěr je děsivý. Laura je příšerná a nevím, jestli je to výchovou nebo ...

Jacinda
28.12.2018 4 z 5

Hodně, hodně moc mi to připomínalo tvorbu Jeremyho Batese (Les sebevrahů, Paříž katakomby). Především úvodním duem sympatický mužský hrdina, trošku nekňuba ale zároveň i schopný + dementní otravná přítelkyně, kterou by každý normální člověk kopnul do zadele. K tomu pár vedlejších postav. Opravdu velmi vysoká podobnost. Hlavně začátek knihy má super nádech, první stránky jsem se skutečně bála. Pak zmizí mystično a zůstane celkem dobrý příběh, i když možná pachuť lehkého zklamání. Oblíbila jsem si detektiva. Další knihu autora rozhodně zkusím.

Rumunsko psychologické thrillery thrillery pro ženy

Mark Edwards
britská, 1970