Stroj nekonečna

Ve vzdálených končinách vesmíru a na samé hranici Řádu se komplikovaná hra blíží ke svému vyústění. Tajemná a smrtící Penny Royal má stále v patách pronásledovatele, přičemž do jejich čela se dostává Brockle, psychopatická forenzní UI, která unikla z řádového vězení a v očekávání svého posledního výstupu se up-gradovala tak, že je teď ještě mocnější a inteligentnější. Ve vesmírné stanici Místnost 101, obří válečné továrně, která Penny Royal vyrobila, zápasí skupinka lidí, pradorů a válečných robotů o nadvládu. Situaci ještě zkomplikoval příchod žvatlokače známého pod jménem Spřádač, který je poslední živý zástupce mocné mimozemské rasy Atheterů. Jaké je Atheterovo místo v komplikovaných plánech Penny Royal? Hrají pradorské a řádové síly této temné UI nevědomky do karet, nebo je to naopak? V posledním dílu trilogie Neala Ashera Proměna zapadnou všechny dílky skládačky do sebe a příběh dospěje k velkému finále na okraji černé díry ukrývající tajemství, které může zničit celý Řád....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384652/stroj-na-nekonecno-7YN-384652.jpg 4.58

Proměna 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Polaris

Infinity Engine, 2017

Kniha Stroj nekonečna

jackketch
03.09.2019

Ke konci druhého dílu jsem se trochu bál, jestli se autor do toho množství postav a dějových odboček nezamotal, ale všechno do sebe skutečně zapadlo a zanechalo náměty na několik dalších knih
Neal Asher je podle mě nejnápaditější autor space opery současnosti a vytvořil naprosto uvěřitelný i když trochu trhlý svět budoucnosti

Finn69
06.08.2019

Abych parafrázoval autora, na každou novou knihu Neala Ashera se těším stejně, jako pradorské druhodítě na nový gatlingův kulomet. A stejně jako to druhodítě, i já si to vždycky užiju :-)
Stroj nekonečna je parádní vyvrcholení trilogie Proměna přesně v Asherově stylu - třeskutá, na nic si nehrající space opera, kde najdete záhadné mimozemšťany, šílené umělé inteligence, sympatické válečné roboty/vraždící maniaky a mnoho dalšího.
S čím na nás pan Asher přijde příště?

Flexi
07.07.2019

Miluju Ashera, tedy jeho knihy, nemůžu být ani trochu objektivní. Vlastně hodně z textu nerozumím. Co jsou to tepelné konvertory, astrogační data atd. Ale když si představím, jak to vše, co autor ve své opravdu bujné fantazii vymyslí, probíhá, je to ohromující. Kéž by se jeho příběhy dočkaly zfilmování. To by byla pastva pro oči! Asi je neznalost různých vědeckých disciplín v tomto případě výhodou. Odborník se možná rozčílí, já se bavila.

Neal Asher
britská, 1961