Proměna

Proměna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26865/promena-26865.jpg 3 54 9

Lauru opět potkalo jedno z jejích 'varování' předpovídajících, že se něco stane. Něco neobvyklého. A hrozného. Dívčina matka, Kate, tomu ale nepřikládá význam a pošle Lauru normálně do školy. Na cestě domu se ale Laura a její malý bráška Jacko zatoulají do nového obchodu. Pan Carmody Tique, kterému tenhle obchod patří se ale Jacka dotkne a tím na něm zanechá nějaké znamení.. Od toho dne je Jacko jako vyměněný a zdá se, že se z něj jakoby vytrácí život. Co pro něj Laura může udělat? A jakou roli tu má tajemný Sorry od Laury ze školy?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Changeover , 2003

helenkan
01.02.2022 3 z 5

Asi se budu lišit od předešlých komentářů. Sice je to čtení pro mladší čtenáře, ale proč se někdy nevrátit do mládí a fantazie. Mě to docela bavilo. Trocha toho čarování jsem si užívala.

Damonka12
17.06.2019 2 z 5

Můžu říci jen to že kniha byla divná, stejně jako celý příběh, asi je pro mladší čtenáře.

triatlet
03.02.2019 2 z 5

Nemoc, nebo uhranutí?
Pomoc, nebo čarování?
Realita, nebo sen?
... aneb nudná týdenní exkurze v novozélandské rodině

TamaraKrejčí
12.11.2017 1 z 5

Nedočetla jsem, nevtáhla mě do děje.

AkiB
19.10.2015 2 z 5

Ještě se mi nestalo, že bych s knížkou, kterou si objednám, šlápla vedle. U téhle se mi to bohužel stalo. Nečetla se mi dobře.

spicakok
12.08.2015 2 z 5

Ze začátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst, protože se tam nic nedělo. Tak od půlky už to bylo lepší, začalo nějaký vzrůšo, ale stejně, celkem nudná knížka.

anibeni
06.08.2014 2 z 5

Uf, knihu jsem dočetla, ale jen tak tak... Bylo to nudné, nezáživné, styl psaní jakoby rozháraný.... Námět nebyl špatný, ale bylo s ním špatně naloženo..

suze
19.04.2013 3 z 5

Celkem průměrná knížka. Nic extra, ale ani nic, co by se nedalo číst...

Janamarie
17.01.2012 4 z 5

Knížka má svoje kouzlo, protože se jemně dotýká dospívání, vztahů v rodině (i v neúplné), mezi dívkou a chlapcem, zabývá se fantazií i realitou nebo láskou jako citem, bez kterého se nedá šťastně žít.

čarodějnice pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Margaret Mahy