Prokletá krev

Prokletá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352992/bmid_prokleta-krev-54o-352992.jpg 4 199 63

V domku na samotě v lesích v Toskánsku objeví houbař tělo zavražděné ženy. Sarah, původem Němka, manželka majitele tratorie Romana, leží na své posteli s podříznutým hrdlem. Tato brutální vražda je ale jen začátkem pro vyvrcholení událostí, které začaly před mnoha lety v Německu. Nyní se vracejí, aby plnou silou udeřily na všechny členy rodiny a posléze celou tragédii dovedly do hořkého konce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Hexenkind , 2007

Ondra_P
14.04.2019 4 z 5

Velice poutavý příběh se zajímavou zápletkou. Vztahy mezi postavami jsou zde dobře vykresleny. Napínavé čtení s překvapivým koncem.

ritz
01.04.2019 4 z 5

Tak to jsem teda dlouho nevěděla, kdo je vrah. Za mě dost dobré.

jana1941
29.03.2019 5 z 5

Velmi zajímavý a čtivý příběh. Četlo se to samo a bavilo mě to od začátku až do konce. Kniha mě mile překvapila.

Nikkaa
24.03.2019 2 z 5

Za mne nedočteno, nedokázala jsem se začíst dva měsíce,je mi lito...pro jiné čtenáře jistě super kniha

Verr644
21.03.2019 5 z 5

Wow.. Knizka me tedy opravdu dostala, plny pocet hvezdicek, urcite si prectu i dalsi knizku autorky.

axspevak
19.03.2019 3 z 5

Nemam pocit ze bych cetla ciste thriller nebo detektivku,jelikoz pribeh se tocil vesmes kolem vykreslovani povahovych rysu a zivota postav.Ale bylo to psane natolik poutave a prirozene,ze jsem se proste pristihla,ze me zajima,jak to vsechno do sebe zapadne.A zapadlo.Nic krkolomneho,ale vlastne desive jednoducheho,co se opravdu muze stat.Docela prijemna zmena oproti prekombinovanym thrilerum s desitkami obeti! :)

broskev28
28.12.2018 4 z 5

Pročetla jsem komentáře, které se až překvapivě shodují: detektivní příběh, jaký se hned tak nevidí. Zaujal mě komentář intelektuálka: spíše než detektivka je to román o prokletí jedné rodiny. A tady doporučuju končit se čtením mého komentáře v případě, že jste ještě knihu nečetli!
Hlavní hrdinka určitě není úplně "kladná" postava, ale způsob, kterým zásadně narušila vztah matka-dcera, volal po odvetě, bohužel. A potom už se to nedalo ukočírovat. V této souvislosti mi připadaly velmi trefné názvy jednotlivých částí knihy. Občas mi vytanulo na mysli, jak se asi časem povede v nové rodině Edimu . . .
A teď se chystám na další knihu S.T., Sběratel dětí.
P.S. Nemám ráda, když překladatel (anebo nakladatel?) svévolně mění původní název knihy. V tomto případě si myslím, že to bylo velmi moudré rozhodnutí - originální verze napovídá příliš mnoho.

BlueTer
21.11.2018 5 z 5

Opravdu úžasný thiller! Je to něco nového, dobře se čte pasáž z Toskánska. Celou dobu nevíte, koho máte litovat, kdo je ta oběť a kdo je ten špatný. Dějové linky se vzájemně a zajímavě proplétají a opravdu nevíte, na čí straně máte být. Vzhledem ke konci si myslím, že všichni dostali to, co si zasloužili. Konec byl velmi napínavý. Opravdu mužů doporučit :)

Anna69
26.10.2018 5 z 5

velmi zajímavá kniha

zdendula31
24.10.2018 5 z 5

Poutavě napsaný příběh,přečetla jsem jedním dechem.I když mám ráda ,,brutální" detektivky,u tohoto příběhu mi to vůbec nechybělo.Kniha pro mě byla příjemným překvapením.

Kekik
24.09.2018 4 z 5

První polovina knihy mě tolik nezaujala, ale když se pak příběh dostal do druhé části, získal již naplno mou pozornost.
Zvláště ke konci jsem stránky otáčela tak rychle, jak jen to šlo.
Z konce docela mrazí, hlavně z poslední stránky, tedy epilogu. Jediné, s čím jsem měla problém, jsou části, ve kterých jsou zvířata. Až moc drastické.
Rozhodně si přečtu i předchozí knihu Sběratel dětí. V Prokleté krvy je na ni odkaz v podobě zmínky o masovém vrahovi dětí, které vraždil v Německu a Itálii. V předchozí knize je jistě důležitou postavou, tedy dle anotace.

orinka3
24.07.2018 5 z 5

Nečekaně silná kniha. Autorce se podařilo vyvolat tísnivou atmosféru v očekávání dalších možných hrůz. Postava Sarah určitě není kladná, o svůj konec si v podstatě řekla sama. Jenže tím teprve všechno začne. Zapojení ostatních členů její rodiny je neméně strašné a smutné. Ta knížka mohla být pouťový škvár. Tolik zla v jedné knize....jenže ji napsala moc dobrá autorka. Žádné kolovrátkové klišé, ale mrazivé přitahování šroubu.

putpuda
23.07.2018 4 z 5

Dobré to bylo, napínavé, jen že začátku jsem se něják ne a ne začíst...ale pak už to šlo samo. A ten konec! Byl sice jiný, než jsem čekala, ale rozhodně lepší. Určitě stojí za přečtení. Príma obálka.... až tuhne krev :D

Pípasek
15.07.2018 5 z 5

Děsivý, tragický příběh jedné rodiny. Příběh začíná stejně jako téměř každá detektivka, vraždou. Ale co se děje dále je téměř k neuvěření. Od knihy se nelze odtrhnout, do samého konce můžete jen předvídat a tápat. Žádný happy end nekoná

Sonča95
13.07.2018 5 z 5

Ze začátku jsem do knihy nemohla tak nějak začíst,ale spíš to bylo tím,že jsem měla v hlavě jiný příběh z předchozí četby.Ale nakonec jsem se začetla a opravdu skvělá četba!Chvilkama jsem měla nutkání některé pasáže přeskočit,ale nebyly tak dlouhé,abych musela otáčet deset stránek najednou.A závěr?Bomba!Do poslední chvíle jsem fakt tápala kdo by mohl být vrahem a konec mě velice překvapil a epilog tuplem!
Knížku rozhodně doporučuji,stojí za přečtení,nikde se nic dlouze nevleče,pomalu z každé stránky na vás vyskočí nějaké to překvápko a konec je nečekaný.Napínavé a čtivé ;) !

L.R
18.06.2018 3 z 5

Tak za mě musím říct, že sběratel dětí se mi líbil o něco málo více.... pořád sem se nějak nemohla začít.. Po většinu knihy se ni nedělo a když už se konečně stalo ihned bylo jasné jak to celé dopadne...
Ale téma určitě zajímavé...

intelektuálka
02.05.2018 4 z 5

Takový námět jsem myslím ještě nečetla - nepřipadá mi to ani jako detektivka,
spíše román o prokletí jedné rodiny.

V úvodu dochází k nálezu mrtvé ženy - a poté se rozjede děj, kde to musí skončit tragicky. Můžeš utíkat, ale minulost tě dostihne - ale ten závěr jsem nečekala.
Sarah sama nevědomky svým chováním napomáhá zkáze svých blízkých....
Doporučím, stojí za přečtení.

alcarott
19.03.2018 5 z 5

Neotřelý námět, čtivá kniha. Dávám plný počet, neboť to po dlouhé době byla kniha od které jsem se večer nemohla odtrhnout, abych šla spát.

zuzana2599
13.03.2018 5 z 5

Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, dle mého názoru jde o proklatě dobře promyšlený příběh. Prokletá krev je případ zvlášť děsivé a temné rodinné tragédie. Do poslední stránky jsem četla s velkou chutí a zvědavostí, místy mě přepadl pocit strachu a děsu, ale je to hlavně kniha, která mi zůstala v mysli a o níž mám ještě dlouho co přemýšlet...Cesty lidské jsou skutečně nevyzpytatelné.

konicekbily
09.03.2018 4 z 5

Asi nám vzniká nová "literární odrůda" - "krvavá červená knihovna". Je to životní příběh vybrané ženy a jejího nejbližšího okolí. Významná německá scénáristka mne nutí k úvahám, kam až může vést kombinace nevhodných lidských vlastností : bezohlednost, sobeckost,závist, nenávist, bezcílnost, vypočítavost, chtivost a nezodpovědnost. Mám o čem přemýšlet.

Toskánsko

Sabine Thiesler