Projekt manželka

Projekt manželka
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533736/bmid_projekt-manzelka-65e88e7a66840.jpg 4 617 617

Don Tillman série

Láska není žádná věda, ale co když o ni stojí muž s aspergerem? Profesor genetiky Don Tillman by se rád usadil a měl rodinu jako ostatní, jenže ženy ochotné o tom uvažovat vzápětí vždy něčím odrazuje. Pochopit důvod ale není v jeho moci. Šestnáctistránkový formulář plný dotazů na tělo, s jehož pomocí chce tento vysoce inteligentní mimoň v bílém plášti vytřídit nežádoucí uchazečky a ideální kandidátku pojmout za zákonitou manželku, prozrazuje jeho sociální neobratnost související s autistickou poruchou. Tak například: jeho vyvolená s patřičným IQ a BMI nesmí být kuřačka vymetající bary, ledvinky může jíst jen výjimečně a jen ať si zkusí chodit na rande pozdě, natož koketovat s pavědami. A tak dále. Nereálné? A přece jedna skvělá partie existuje: jmenuje se Rosie Jarmanová, jako na potvoru nesplňuje skoro nic z Donových požadavků, zato touží vypátrat, kdo je jejím pravým otcem... celý text

Literatura světová Humor

19.06.2017 3 z 5

Na odpoledne, legrační.

vipera
05.06.2017 3 z 5

Hledala jsem nějakou úsměvnou oddychovku a přesně tohle kniha splnila :-) Nic víc, nic míň

Kikty
01.06.2017 5 z 5

Velmi vtipná svižná knížka s neuvěřitelně sympatickým hlavním hrdinou. Kdybych mohla, dám těch hvězdiček i 6, opravdu vydařené :)

gleti
27.05.2017 4 z 5

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Bolo to skutocne vyborne!
Co sa stane, ked sa akademik a genetik Don trpiaci Aspergerovym syndromom rozhodne najst si manzelku? Nic, co by sme cakali... (hoci po podobnej vete cakame vsetko len nie ocakavane :-)). Nadych detektivneho patrania sa skvele miesa s Donovou kazdodennostou a specialitkami jeho rozmyslania, priatelia Gene a Claudia dobre dokresluju mozaiku a Lily, hoci ju nezazijeme ani na minutku, je moj top charakter :-)
Naozaj to bolo dobre, tesim sa na pokracovanie :-)

Chytuš
20.04.2017 4 z 5

Takové spíš holčičí čtení, i když vyprávěné mužem. Don byl v mnoha ohledech výborný, vtipný a okouzlující, ale typicky aspíkovským způsobem, tak držím palce, aby ten vztah Rosie nervově vydržela (já bych to asi nedala...). Trochu mě mrzelo, že výsledek Projektu otec jsem prokoukla moc brzo, ale i tak bylo putování se sběrem DNA milé a úsměvné. Odpočinkové.

Anasa
08.04.2017 5 z 5

Milé čtenářky, doporučuji tuhle knížku mít při ruce, třeba v nočním stolku. Až budete někdy naštvané na své blízké muže, až budete vrtět hlavou nad mužským chováním, zalistujte. Určitě si za chvílí s úsměvem řeknete, ale on ten kolega, manžel, brácha ... je úplně zlatý! Dona Tillmana si zamilujete, ale jen na papíře!

happy-smile
31.03.2017 5 z 5

Skvělá knížka, za mě sto procent. Při čtení jsem měla na tváři neustále přiblblý úsměv. Bavila jsem se od začátku do konce a Donovi jsem celou dobu fandila. Graeme Simsion má podle mě ohromný talent a doufám, že od něj vyjde ještě něco dalšího.

Beeper
28.03.2017 5 z 5

Velmi mile a vtipně napsaná kniha. Ideální odpočinek

mankurt
13.03.2017 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Skvělé čtení o tom, jak už i tak neprostý fakt hledání vhodné manželky může zkomplikovat Aspergerův syndrom a jak si s tím dotyčný poradí. Báječně jsem se pobavila. :-)

Kešu1981
08.02.2017 5 z 5

Příběh Dona, muže s Aspergerovým syndromem o hledání "té pravé", což ve finále je právě Rosie...romantika a humorně podané nahlédnutí do života lidí s AS...autor mě svým příběhem uchvátil :o)

Sagisia
24.01.2017 5 z 5

Rosie a Dona si prostě nelze nezamilovat... A našla jsem recept na humrový salát z balkonové večeře: https://bbfbooksbeautyfood.wordpress.com/2016/11/23/the-rosie-project/ . Jak bude hezky, vyzkouším :)

terezamarsik
18.01.2017 4 z 5

Inteligentní, poučná a hlavně zábavná kniha. Postavu Dona jsem si neuvěřitelně oblíbila a kniha je opravdu vtipná, aniž by si z někoho nevhodně dělala srandu. Časem si ráda přečtu i další díl.

koala
03.10.2016 5 z 5

Zábavné a roztomilé ... i když autismus ve skutečnosti asi moc roztomilý není! Doporučuji.

vandalka
03.10.2016 3 z 5

Pokud patříte mezi fanoušky Big Bang Theory, vězte, že Sheldon se nekoná. Koná se Don, který působí jako výsledek fantastického experimentu vytvořit kombinaci Sheldona s Leonardem. Pokud nevíte, o čem mluvím, představte si sociálně neobratného vědeckého pracovníka s potenciálním Aspergrovým syndromem, který si hledá životní partnerku. Milé odpočinkové čtení, předvídatelné, v zásadě romatika maskovaná mužským úhlem pohledu.

babsi66
26.09.2016 4 z 5

Že bych se u čtení válela smíchy pod stolem, to určitě ne. Ale jako sonda do vnímání člověka s Aspergerovým syndromem, který řeší problém jak najít "tu pravou", je to fajn.

Vzhledem, k tomu, že story na téma "jak najít toho pravého/pravou" bylo už milionkrát zpracováno za doprovodu mnoha více či méně trapných/vtipných/neuvěřitelných historek, dovedu si představit, že vzhledem ke specifikům AS mohl autor z tématu vytřískat mnohem víc. V rámci oddechovek je to však určitě to lepší, po čem se dá sáhnout.

Ladiva
24.09.2016 3 z 5

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

Horselen
07.09.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoci, ale Don se mi zdál ze začátku hrozně protivný - hlavně tím, že měl naplánovanou téměř každou minutu svého života a jeho stereotypní chování mě dohánělo k šílenství :D (ale chápu, že právě v tom tkvěla jedna z hlavních myšlenek knihy).
Oproti ostatním jsem z titulu nebyla nijak zvlášť unešená, nicméně knížka je příjemná, oddychová a poměrně dobře čtivá. Pasáže z genetiky a vytříbený slovník jí přidaly na originálnosti.

tweed
29.08.2016 5 z 5

Naprosto jedinečná kniha, samotná dějová linka není v jádru nějak nová či překvapivá, to co však dělá knížku výjimečnou je Don, z jehož pohledu je kniha napsána. Jeho myšlenkové pochody a slovní obraty ozvláštní i nejobyčenější situaci, nejednou jsem se zasmála a hned po dočtení jsem se vrhla na druhou knížku!