Profesionálky

Román pro ženy od anglické autorky je příběhem dvou ctižádostivých dívek, z odlišného společenského prostředí. Jedna je chudá židovská dívka ze které se stane vynikající obchodnice, druhá je anglickou šlechtičnou ze soukromé školy a obě mají společnou touhu uniknout své minulosti a prosadit se ve svých oborech. Nejdříve se stanou přítelkyněmi, později se spojí jako obchodní partnerky, rozhodnuté dosáhnout úspěchu. Obě dívky, kterým štěstí v lásce příliš nepřeje, mají řadu nepřátel, jejichž intrikám úspěšně čelí a nakonec se jim podaří zakotvit i v pevném citovém vztahu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403570/profesionalky-lUZ-403570.jpg 3.934
Vydáno, BB art

Tall poppies, 1997

Kniha Profesionálky

Kamiliana
25.10.2015

Velice čtivě napsaný příběh, který nepostrádá humor, napětí, vzrušení, erotiku i uvěřitelné životní trable. Odpouštím i to, že se opakuje téma nešťastného dětství a moci a bohatství u imponujícího muže. Vytýkám velice špatný překlad a mnoho gramatických chyb (to náručí, to bakalářství, oslovení pane Geller, Welšanka, bobysté, rugbysté a těch interpunkčních znamének!). Za to však Louisa nemůže :-)

DaPo
07.08.2014

Souhlasím s předchozími komentáři... konec knížky měl moc rychlý spád... Je to škoda, autorka zajímavě popsala začátky obou hlavních hrdinek, jejích vzestupy a pády.... Knížku hodnotím ale jako celek kladně.

petra106
16.09.2013

Posledních asi 40 stran, kdy se ty dvě skamarádí, mi přijde divně přitažených za vlasy. Jako by najednou chtěla autorka knihu rychle ukončit. To mohla spíš vyškrtnout některé nudné pasáže z prostředku knihy.

-Lenicka-
19.07.2011

Tak jsem na rozpacích..knížka byla docela fajn, ale klidně o polovinu bych ji zkrátila, místama byla až moc popisná, podrobná, některé části bych úplně vynechala .. a dala tam trošku více záživnějšího děje .. toť můj názor ..

Louise Bagshawe
anglická, 1971