Proč vosy, včely, čmeláci, mravenci a termiti…? aneb Hmyzí státy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jan Žďárek si vybral nesnadný úkol přiblížit obrovskou bohatost a různost sociálního chování hmyzu (a částečně i sociálně se chovajících členovců, pavouků), a to vyváženým způsobem, který zaujme čtenáře-nebiologa, ale nezkreslí hodnotu vědecké informace v pozadí popisovaných skutečností. Kniha poskytuje množství příkladů, jak se společenské chování hmyzu vyvíjelo od společné péče o potomstvo v rámci jediné generace přes dělbu práce v rámci jedné generace až po dělbu práce v rámci překrývajích se generací. Seznamuje s jednotlivými stupni vedoucími k pravému sociálnímu chování hmyzu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165915/big_proc-vosy-vcely-cmelaci-mravenci-a--cNy-165915.jpg 4.828
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Proč vosy, včely, čmeláci, mravenci a termiti…? aneb Hmyzí státy

evickakyticka
30.04.2018

Obsáhlost knihy, je teda úctyhodná. Přiznám se, že každé slovo jsem nepřečetla. Prostudovala jsem všechny obrázky s popisky a tam, kde mě něco zaujalo, jsem přečetla i související text.

Pro hmyzí fandy určitě něco jako bible, pro běžného čtenáře, kterého "jen baví příroda a hmyz jen obecně", příliš obsáhlé.

Recycler
24.06.2017

Naprosto fascinující věc. Víc k tomu nemá smysl dodávat :-)


Katja
10.04.2017

Profesor Žďárek je kapacitou ve svém oboru a navíc je obdařen i spisovatelským talentem - to je kombinace, ktera dělá z knihy nejčtivější počin v oblasti entomologie. Kromě zajímavostí a přínosných informací, obsahuje kniha spoustu nádherných fotografií. Takhle se vazeni popularizuje veda..

malpet
25.01.2017

Knihu jsem dostal už vloni, ale pořád na ní nějak nebyl čas. Teď se jí ale hodlám naplno věnovat, protože za to zkrátka stojí. Už jen po letmém prolistování je jasné, že tohle pro mně bude kniha roku, možná desetiletí :-) žádná nudná, suchá fakta, ale čtivou a místy i hodně vtipnou formou psané vyprávění o hmyzu, který je nepochybně autorovou velkou láskou. Děkuju za ní.

medvedice3
08.01.2017

Skvělá popularizace sociálního hmyzu. I k zamyšlení nad fungováním lidského společenství.

Grossberg1
03.01.2014

Milovníkům hmyzu si dovolím doporučit knihu Hmyz je docela jiný od Marcela Safíra.Jedná se o zážitky z pozorování hmyzu autorem,jenž celý život strávil v přírodě jako hajný.Publikace je doplněna spoustou unikátních fotografií.

herdekfilek
02.10.2013

Nejkrásnější kniha mého života. Kam se na takovou literaturu hrabe Dostojevský i s jeho uraženými a poníženými. Do stoupy s nimi.

Varvara
13.06.2013

Pokud si dobře vzpomínám, tak díky téhle knize jsem si zamilovala sociální hmyz, především mravence. Kniha je moc zajímavá a čtivá, autor čtenáře pěkně zasvěcuje do světa společenského hmyzu. Přibližuje také ty málo oblíbené nebo přímo obávané druhy hmyzu (vosy, sršně), tak, že se většině lidí musí zalíbit :-) Určitě doporučuju všem milovníkům přírody, speciálně hmyzu.