Proč vlastně běhám?

Proč vlastně běhám? https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121210/proc-vlastne-beham-121210.jpg 3 2 2

Kniha je pravdivou autobiogeafickou zpovědí padesátiletého muže, který se již od mládí potýká s problematikou alkoholu. Ve svých 45 letech se rozhodne jako úplný nesportovec, že se pokusí proti svým nepřátelům: stresu, alkoholu, cigaretám a hrozící obezitě vyrukovat sportem. Jako nejvyšší laťku si vybere uběhnutí Maratonu pod 3:30 hod. Knihu začne psát ale až později, když zhlédne v kině jeden film, který ho k psaní silně motivuje. Vté době se také rozhodne, dát si k blížícím padesátinám jako dárek, zaběhnutí Maratonu pod tři hodiny. Na tomto záměru poctivě pracuje, přičemž se neustále potýká s jeho celoživotním problémem. Dílo je psáno v první osobě, svižnou a vtipnou formou jako reportáž příprav na Volkswagenmaraton v Praze roku 2011, při čemž je promícháno zábavnými příběhy z minulosti v podobě povídek, které jsou ve většině případů způsobeny právě požitím alkoholu. V knize je dáván velký důraz na pozitivní vliv běhu vůči autorovu životu a tím způsobenou změnu v jeho vnímání životních hodnot. Čtenář tu najde i několik zajímavých myšlenek a polemik o autorově dosavadním životě, o smyslu a způsobu života jako takovém.... celý text

Zaniya
19.11.2021 1 z 5

Ukázková studie alkoholika, který si naprosto klasicky není ochoten připustit, že má vážný problém. Výmluvy, pocit, že to má pod kontrolou a neustálé opakování stejného vzorce.
Po půlce knihy už to člověka přestává bavit a je předem naprosto jasné, jak jednotlivé situace dopadnou.
Dalo mi práci to dočíst, neustále se mi hlavou honilo, že takhle blbej snad nikdo nemůže být.

běhání, běh

2012  50%Proč vlastně běhám?
2012  %Pozdě býka honiti