Proč to prasklo

Proč to prasklo https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456439/bmid_proc-to-prasklo-Hy0-456439.jpg 5 1 1

Hovory o demokracii a sametové revoluci. Politologická esej koncipována jako diskuze několika intelektuálů (politik, historik, filozof, sociolog) na téma demokracie, společnost, politický systém, lidská práva, ekonomické reformy...

Kartsy
20.02.2021 5 z 5

Prvotina vyvěrající z právě odžité zkušenosti náměstka předsedy vlády ČSSR, který na konci roku 1989 pomáhal vyjednat poklidné předání moci bolševické diktatury kapitalistické demokratuře, může být i tím nejlepším, co kdy autor napsal.
Tento text a v něm obsažené myšlenky prověřil čas a ukázaly se být takřka prorocky přesné. Zároveň i po 30 letech poskytují dost inspirace pro způsob nápravy výsledků procesu transformace. Moc díky autorovi, že útlá kniha obsahuje i vrchovatou dávku naděje pro obyčejný lid...když ne pro naši generaci, tak jistě pro generace, které přijdou po nás. Skvěle poslouží i jako aplikovaný úvod do společenských věd plný konkrétních příkladů.