Proč a jak

Proč a jak https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207654/proc-a-jak-207654.png 5 19 6

Zajímavá knížka přibližuje dětem technické vynálezy, s nimiž se setkávají nebo se o nich něco dovídají jinde.

Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

What Makes It Go? What Makes It Work? What Makes It Fly? What Makes It Float?

Leona333
25.03.2023 5 z 5

Další, znovuobjevený poklad z půdy. Vlastně i vzpomínka na jedny Vánoce, kdy můj starší bratr, dostal tuhle encyklopedii od Ježíška pod stromeček a já jsem po ní, celý večer pak závistivě pokukovala, neb mi knížka Medvídek Pú, kterou jsem dostala, nepřišla jako silná protiváha...
Proč a Jak, je velice zdařilá knížka, která se díky srozumitelnému popisu věcí a i ilustracím, stala v naší rodině, brzy kolovací...
Dodnes mám zato, že už tehdy v mém bratrovi zažehla jiskřičku zájmu o automobily - motory a u mě o lodě - potápění. ; )
A i když je tohle knižní dílo určeno pro děti a mládež, nevidím důvod se k němu, jakožto dospělá, nevracet. Stále je v něm co objevovat, si připomínat. ; )

Apo73
27.04.2022 5 z 5

V tom jsem se vyloženě rochnil. Výborná knížka o tom, jak věci fungují, bezvadná natažená ruka, která Vás vtáhne do světa. Vzpomínám na řez zaoceánskou lodí, letadla apod., dodneška jsem tím potěšen.

p3tris
17.09.2017 5 z 5

Výborná kniha, která mě už jako dítě dokázala upoutat a podnítit zájem o techniku, zejména letectví.

MayB2
27.07.2017 5 z 5

Bezvadné obrázky, jenže mě vždycky bavily spíš ty historické a jak to přicházelo do současnosti, tak jsem ty stroje chápala míň a míň. Upřímně, dodnes si myslím, že někde v motoru auta je šlehač.

amaenium
18.06.2017 4 z 5

Když jsem se zeptala taťky, jaká je jeho oblíbená kniha z dětství, okamžitě mi řekl o této knize. Už chápu, kde vznikla jeho záliba, co se týče fungování strojů!

Zmiu
04.11.2012 5 z 5

Výborná kniha pro zvídavé děti.

Autorovy knížky

1981  96%Proč a jak