Probouzení tygra

Probouzení tygra https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84351/probuzeni-tygra-84351.jpg 4 35 5

Kniha Probouzení tygra srozumitelně popisuje symptomy traumatu a kroky, které je třeba podniknout k jejich léčení. Trauma často vzniká následkem zdánlivě běžných zážitků a zkušeností. Kniha je průvodcem, který nás zavede do světa téměř nepostřehnutelných, ale velmi mocných impulsů, jež řídí naše reakce na zdrcující životní události. Najdeme zde řadu cvičení, která nám pomohou zaměřit se na tělesné vjemy. Budeme-li těmto vjemům věnovat více pozornosti, můžeme trauma léčit.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Maitrea

Waking the Tiger: Healing Trauma , 1997

Kyri
09.10.2023 4 z 5

Moc se mi líbí myšlenka práce s traumatem jen po fyzické stránce. Inspirace Genlinem a mindfulness mi přijde fajn. Občas, zvlášť na začátku a na konci opakuje ohrané věci jako o útoku a útěku apod. Úplně mě nepřesvědčila snaha přehrávat trauma imaginativně a citace van Kolka. Myslím, že nikdo nedokáže odhadnout, kdy tenhle pokus vede k vyléčení a kdy k retraumatizaci. Takže mi to nepřijde jako zodpovědný přístup.

Rozarka69
24.01.2021 5 z 5

Srozumitelná kniha, ze které se dá krásně čerpat pro vlastní život a třeba i semestrální práci. Doporučuji každému, kdo se chce dozvědět víc a nebo sám hledá pomoc v této oblasti, kterou se spisovatel zabývá.

Aroucaria
27.06.2020 5 z 5

Perfektní návod na uzdravení! Velmi srozumitelné pro laika, ač praktická cvičení bych preferovala činit pod dozorem statného jedince. A s překladem musela být makačka, smekám!

Rehor72
20.07.2019

Tuto knihu mohu označit pro sebe za bezvadnou a poměrně přístupnou formou průvodkyní do tématu traumatu a jeho uzdravování. Co mi hlavně kniha dala je poznání, jak se k lidem s tímto nechtěným dědictvím minulosti, chovat...

lucie2298
09.12.2018 4 z 5

Kniha ve svém textu shrnuje složitou práci s traumatem cestou, kterou pochopí každý. Je psána nejen pro profesionály, ale takřka pro každého kdo má zájem.

Peter A. Levine
americká, 1942