Přiznání

Přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106392/bmid_priznani-j8l-106392.jpg 3 8 1

Vikáři Marku Kirkwallovi se svěřuje jeden podivný stařec, že obvinil nevinného muže ze zabití člověka, které spáchal sám. Stařec chce s Kirkwallovou pomocí očistit jméno nevinně odsouzeného, ale pak spáchá sebevraždu. Mark Kirkwall se spolu s mladou právničkou vydává po stopách dávného zločinu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Oldag

The confession , 1999

Hemingway178
13.07.2023 1 z 5

Tak já to tedy rozčísnu jakoprvní. Autorka píše velice čtivě. Dokázala vytvořit velice sympatickou dvojici vyšetřovatelů. Abby i Marcusovi se dají držet palce. K tomu přihodila půl století starou vraždu, potopený vrak lodi z druhé světové války. Pomáhá i to že jako pravnička má všechny kličky v malíčku. A pak přijde půlka a všechno jde do kopru, protože se z napínáku stane červená knihovna. A to navíc úplně blbá. Když přijde odhalení Abbyina původu ještě jsem se smál (vsichni jsme od bouří řeky, starší budou vědět), ale když se objevil její idol možné krásy, už jsem tloukl hlavou o stůl. Dočteno jen ze zvědavosti jestli to tak blbě i skončí. V tomto směru jsem nebyl zklamán.

Janet Bettle
britská, 1963