Přítelkyně z domu smutku

Přítelkyně z domu smutku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358459/mid_pritelkyne-z-domu-smutku-Hwk-358459.jpg 4 602 602

Nové a doplněné vydání úspešné knihy české spisovatelky, disidentky a signatářky Charty 77 Evy Kantůrkovej Přítelkyně z domu smutku. Autorka popisuje životní osudy žen, které potkala v ruzyňské věznici, když byla neprávem uvězněna. Známý je i televizní seriál natočený podle této předlohy. Kniha obsahuje oproti předchozím vydáním kromě ediční poznámky autorky i předmluvu Václava Havla z roku 1987, ktorá nikdy u nás knižně nevyšla. Titul vychází při příležitosti 50. výročí Pražského jara.... celý text

Olivie11
19.08.2012 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda a líbí se mi i filmové zpracování kde zazářili herečky,které hráli skvěle.

zuzulique
28.02.2012 5 z 5

Túto knihu som čítala pred pár rokmi na VŠ a spracovávala som o nej esej na Českú literatúru. Kniha je výborne spracovaná, smutno-humorná plná skvelých postavičiek a príbehov o nich. A za esej som samozrejme dostala "A" a to by si zaslúžila aj táto kniha, takže 5* bez debát :-)

Faustynka
28.10.2011 3 z 5

Krásný příběh a v tomto případě se mi líbilo i filmové zpracování. Každopádně na tuto tematiu nezapomenu, jelikož jsem ji měla u maturity.

S1M0NE
30.01.2011 5 z 5

Opravdu zajímavá výpověď o poměrech a nástrahách v ruzyňském ženském vězení. Co kapitola, to životní příběh jedné vězenkyně.