Přisolíme si

Přisolíme si https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83352/mid_prisolime-si-USk-83352.jpg 5 4 1

Českoslovenští zahraniční letci byli průkopníky svobody našeho lidu v rámci Královského letectva ve Velké Británii za II. světové války. Jaroslav Novák byl jedním ze statečných u 311. čs. bombardovací perutě v RAF. S mnoha kamarády letci odešel v mládí do zahraničí, věrný své vlasti, aby neohroženě bojoval proti nacistickému Německu diktátora Adolfa Hitlera. Kniha je výjimečná svým pravdivým obrazem válečné doby. Z deníků, nahrávek a osobních rozhovorů napsal Jan Votava.... celý text

tomash
19.04.2017 5 z 5

Poutavá kniha o životě Jaroslava Nováka - navigátora od 311 čs. bombardovací perutě. Objemná kniha vypráví celý jeho život, přičemž největší část je věnována válečné a poválečné době.
Kniha mě vážně chytla, určitě jsem se jí nemusel prokousávat, a všech 334 stran jsem měl přes velikonoce přečtené.
Knize bych vytknul práci korektora. Občas chybí písmenko a asi jednou či dvakrát na mě vyskočila věta jak z překladače. Ale to je jen malá vada na kráse.