Přísloví ze široka a daleka

Přísloví ze široka a daleka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42829/mid_prislovi-ze-siroka-a-daleka-ZPX-42829.png 4 7 3

Zajímavá knížka netradičních příslovích z celého světa. Titul obsahuje staré moudrosti, prověřené staletími. Přísloví se týkají vždy určité tematické oblasti a jsou doprovázeny pěknými ilustracemi. Vzhledem k naší jazykové zkušenosti se jedná o výroky zvláštní a většinou neznámé.

Literatura naučná
Vydáno: , Egmont (ČR)

Proverbs from far and wide

milamarus
26.12.2023 5 z 5

Souhlas s předchozími komentáři. Též chci knížku pochválit. Pobavila jsem se. // Jsou tu přísloví z Číny, Ruska, Indie,... přísloví africká i americká; jsou tu jednověté moudrosti Evropanů, přičemž každá je opatřena malou ilustrací, s níž je text jednoznačně zapamatovatelnější. Pro dětské čtenáře hned lákavější. Věřím, že se jim bude líbit. // Škoda jen, že zde není také mapka. Hodila by se k prohloubení zeměpisných znalostí. Pro rozšíření slovní zásoby je však knížka ideální.

Dávám maximální počet hvězdiček a ze všech vybírám tyto tři:
- Kdo chce mít vejce, musí snášet slepičí kdákání.
- Abys poznal cestu před sebou, zeptej se těch, kdo se vracejí zpět.
- Když přineseš do chýše hořící větev, nestěžuj si na kouř.

RobertVlach
24.12.2020 3 z 5

Pěkná malá ilustrovaná knížka pro děti, měli jsme ji měsíc z knihovny a náš 6letý syn se k ní opakovaně vracel, četli jsme ji společně nejmíň třikrát.

IvetaZ
26.02.2020 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha se specifickými ilustracemi, obrázky vyplývají z přísloví z celého světa. Moc ráda jsem v ní listovala v dětství a pokaždé mě nějaké přísloví zaujalo a překvapilo.

přísloví, rčení, pořekadla

Axel Scheffler