Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117650/bmid_priserne-nahlas-a-neuveritelne-bliz-SoT-117650.jpg 4 231 231

Deväťročný Oskar Schell je nádejný vynálezca, hráč na tamburínu, šperkár a pacifista, zbiera fotografie a píše listy vedcom. Jeho otec zahynie 11. septembra 2001 počas teroristického útoku na World Trade Center v New Yorku. Oskar nájde v otcových veciach kľúč s nápisom „Black", a tak si zaumieni pozhovárať sa s každým v meste, koho priezvisko znie rovnako. Dobrodružné hľadanie vedie chlapca cez celý New York, do nie tak dávnej minulosti, a zároveň sa stáva aj cestou jeho dospievania. Sfilmovaný príbeh knihy si môžete od apríla pozrieť aj v slovenských kinách.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Extremely Loud & Incredibly Close , 2005

Ječmínek
07.02.2012 5 z 5

Výborná kniha se zajímavým a čtivým příběhem a zvláštními hříčkami. Knihu čteme a taky si ji prohlížíme. A když se dotaneme na poslední stránku, běžíme se podívat na internet, co dalšího Foer napsal.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Chcete-li na chvíli vidět New York, a život vůbec, očima malého kluka, sáhněte po této knížce. Je to úžasný příběh o ztrácení, hledání a nalézání. Skrývá v sobě nesmírně pravdivé myšlenky, které uslyšíte příšerně nahlas a budou až k nevíře blízko vám samým.

mahil
18.09.2011

k této knížce jsem přišla úplnou náhodou, a jsem za to opravdu vděčná. Velmi zajímavá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Je to psáno s dětskou naivitou a přitom tak rozumně. Je názorná obrázky, které nejsou zbytečně popisovány, nýbrž rovnou ukázány. Knížka mě na konci i rozplakala a určitě se k ní zase vrátím.