Příšeří

Příšeří https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23502/priseri.jpg 4 192 192

Příšeří je čtvrtým autorovým thrillerem, který se zabývá nadpřirozenými jevy. Známé téma Raymonda A. Moodyho, jr., o životě po smrti je tu ztvárněno do napínavé románové podoby. Na brightonském hřbitově právě pochovali mladou těhotnou ženu Sally Donaldsonovou. Kostelník, který v ten večer tudy procházel, zaslechl z částečně zasypaného hrobu tlumené údery, ale ve větrném a deštivém počasí je považoval za halucinaci. Během příštích dnů však několik dalších lidí slyšelo rovněž slabé zvuky vycházející z hloubky země. Svědkem následné exhumace se stala začínající novinářka Kate Hemingwayová. Na vlastní oči se přesvědčí, že Sally byla pohřbena zaživa. Na hrůzný zážitek nemůže zapomenout a přes šéfův přísný zákaz začne pátrat na vlastní pěst po této záhadné události. Děj vrcholí v okamžiku, kdy se Kate vplíží za noci do pohřebního ústavu… Peter James se nejprve na svůj román důkladně připravil. Účastnil se pitvy, zajímal se o příběhy z posmrtného života a o případy předčasných pohřbů. Výsledkem je brilantní, skvěle napsaný horor, který uchvátí každého čtenáře.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Twilight , 1991

agar
23.09.2013 1 z 5

nijak mě to nezaujalo a musela jsem se vyloženě nutit do nějak překousat. Na tomhle autorovi mě vadí to jeho rozpatlávání nepodstatných věcí , jako je přesný popis oblečení, zařízení pokoje, popis operace apod. tím se ztrácím v celém příběhu. Možná tam nějaká zajímavá pointa byla, ale nějak se v tom zmatku ztratila.

Lothorien
16.07.2013 5 z 5

Velice napínavý thriller. Četla jsem jedním dechem.

strongtom
31.03.2013

Perfektní kniha. Už jsem ji kdysi četl a vrátil jsem se k ní. Čte se jedním dechem

Luca287
06.10.2012 5 z 5

super..napínavé...moje první kniha od tohoto autora a určitě si přečtu další.... :-))))

vladka2104
16.07.2012 5 z 5

Pěkné, napínavé, líbilo...

Marbulka
18.06.2012 4 z 5

Pěkný, napínavý horůrek......líbilo se mi prolínání a střídání dvou příběhů.

maciii
01.06.2012 3 z 5

Vcelku průměrný horor, který teží především z děsivé tématiky předčasného pohřbu, zatímco hlavní hrdinka nemá šmrnc, chová se na facku a vůbec celý příběh je docela předvídatelný.

Petr K.
15.02.2012 5 z 5

Ja nikdy nic poradne necetl a tuto knihu jsem nahodou nasel u taty v knihovne a kdyz jsem si precetl popisek, rozhodl jsem se ji zkusit. Byl jsem opravdu nadseny a napnuty az do konce. Ze zacatku jsem sice nechapal dva pribehy, ktere se stridaji (chvili ctete jeden a chvili druhej) ale vse se ke konci spoji a clovek pochopi. Urcite doporucuji. Rad na knihu vzpominam, protoze to byla moje prvni opravdova kniha :-)

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

První a dosud nejlepší kniha Petera Jamese. Od první stránky do poslední napínavé, že se nemůžete odtrhnout. Myslím, že uživatelka Lady knihu ani nečetla, s upírama a filmem Twilight to nemá nic společného.

lady
08.12.2011 2 z 5

Nic zajímavého na Twilight jsem byla v kině upíři nic víc.Nějak mě to nerozhodilo.

evickakyticka
02.06.2011 5 z 5

Příjemně čtivý příběh dvou lidí, kterým se propojí život za lehce děsivých okolností. Postava dr. Swirea není ani pozitivní, ani ideální. Z takového doktora jde strach...Oproti tomu postava Kate je kladná a na závěr i bojovná. Přidala bych extra bod za ty kočky....kdo četl, ví proč:)

Ňoňa
30.11.-0001 5 z 5

Kniha byla fantastická.Mohu Všem doporučit!

radus
30.11.-0001 4 z 5

Napínavá a děsivá kniha, od které se nemůžete odtrhnout.

Parisée
30.11.-0001 5 z 5

Tak temná, tak děsivá, jako žádná druhá. Ovšem o to je poutavější. Vřele doporučuji všem silným povahám.