Zabi svojho šéfa

John Lago je nájomný vrah, najlepší vo fachu. Jeho terčom sú skorumpovaní vysokopostavení manažéri z najvýznamnejších firiem, ktorých likviduje rafinovaným spôsobom: zamestná sa ako stážista, infiltruje sa na najvyššie miesta korporácie a odpraví, koho treba. Hračka. Stážisti sú totiž neviditeľní. V tom spočíva tajomstvo siete atentátnikov zastrešených fiktívnou personálnou agentúrou s názvom Ľudské zdroje, a. s.. Mladí chalani v lacných oblekoch neurčitej farby tak nepozorovane odstraňujú šéfov firiem, ktorí by si na mená svojich vrahov nespomenuli, ani keby od toho závisel ich život. John Lago práve dosiahol dôchodkový vek nájomných vrahov – dvadsaťpäť rokov – a chystá sa na poslednú úlohu. Je stážistom v prestížnej manhattanskej advokátskej kancelárii, kde osemdesiat hodín týždenne varí kávu, zdvíha telefóny, nadáva na kopírku, skrátka robí všetko, na čo sú ostatní zamestnanci príliš leniví. Lagovym cieľom je jeden z trojice majiteľov. John sa tak púšťa do šialenej jazdy, keď musí čeliť najdrsnejšiemu konkurentovi, aký sa mu v kariére postavil do cesty: agentke FBI....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246317/zabi-svojho-sefa-246317.jpg 3.7111

Příručka stážisty 1.

Literatura světová, Humor, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

The Intern’s Handbook

Kniha Zabi svojho šéfa

zbožňuju_knihy
02.12.2019

Bohužel pro tuto knihu jsem ji četla po "Čas žít, čas umírat" od Remarque-a. A proto je pro mne tato kniha odpad. Lacině napsaný.
Mám pocit, že si někdo popletl přebal.

SBH
13.08.2019

Bylo to čtivě napsané a občas jsem se zasmála, což jsou asi jediná pozitiva. Namísto příručky stážisty jsem dostala životopis nájemného vraha. Jednoznačné zklamání. Děj byl nesmyslně překombinovaný - opravdu Bobovi odstranění jedné osoby stálo za tolik let úsilí? S mizivou pravděpodobností úspěchu? Thriller to taky nebyl, protože jsem se nebála ani o jednu postavu. Novela vložená za konec hlavního příběhu zopakovala tentýž děj hrubšími literárními prostředky. Naprosto zbytečné omílání jednoho tématu.
Takže zase omyl na základě nepřesné anotace.

CharlesWard
02.05.2018

Až na trapnou milostnou vsuvku naprostá paráda. Chvílemi jsem 200% souhlasil s tvrzením Booklistu na přebalu knihy. Jen doprovodnou novelu bych možná, místo na konec, přesunul na začátek svazku.

gacie
11.03.2018

Tenhle typ knížek jsem nikdy nečetla, ale jednak mě zaujal název a jednak také hlavní pointa. Líbí se mi nápad firmy Lidské zdroje a jejich působení na trhu. Začátek knížky mohl být trošku živější a rychlejší. Akorát u tohoto druhu četby mě zarazila ta lovestory, kterou ani zrada a smrt nerozdělí.

komin347
25.11.2017

Až na ten konec v podobě hollywoodského happyendu a doprovodnou novelu, kterou si autor mohl odpustit byla kniha celkem čtivá.

gersie
21.11.2017

Nezničitelný všemocný hrdina , který je vlastně vrahem. Je mu 25 a umí téměř vše, ale před svými zaměstnavateli (budoucími obětmi) se tváří jako nekňuba. Díky tomu že se jakoby náhodou zamiluje do stejně dokonalé krásky se nám do příběhu dostává i romantika. Tak už jen dotáhnout ten happyend a je to vše......Amerika jak se patří.

Annkag
08.11.2017

Originálny pohlad na to ako sa zbavit šéfa :)
Nápad autora bol skvelý a čakali by ste niečo typu ,,Šéfové na zabití,, ale nie príbeh Vás prekvapí skutočnostou že ide o vraha vychovaného spoločnostou ktorá dostáva zakázky práve na vraždy šéfov ktorý sú trnem v pate vedeniu alebo donášajú na iných klientov spoločnosti ktorá si hovorí Lidské stroje...
Upúta vás príbeh jeho detstva i tá čas ked doslova bojuje o svoju lásku,miesto v živote a pátra po svojom otcovi a otázkach na odpovede prečo musel byt vychovávaní v pečovatelských rodinách.
Humorné,nenásilné a krásne miestami vulgárne

Sunday
26.08.2017

To byl fakt nářez, ku***sky dobrej, milí sirotci!!!

Podfuk
Podfuk