Přirozená meditace - Snadno a intuitivně

Přirozená meditace - Snadno a intuitivně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336307/bmid_prirozena-meditace-snadno-a-intuiti-i9N-336307.jpg 5 5 2

Meditaci může zvládnout každý. Není třeba o nic usilovat, stačí dát všemu volný průchod – nic nedělat, jenom být… Pod vedením zkušeného učitele Deana Sluytera si můžete vyzkoušet klidný, příjemný přístup. Najdete tu všechny praktické rady, které budete potřebovat, abyste si vhodné metody uzpůsobili pro svůj každodenní život. Na mnohé, co vás zajímá, jste se chtěli zeptat, ale nikdo vám zatím neodpověděl. Nyní se dozvíte vše.... celý text

Duchovní literatura Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Natural Meditation , 2015

citronekodvedle
30.12.2022 5 z 5

Krásná knížka, která můžu každému něco předat. Ukazuje meditaci úplně v jiném světle. Popisuje několik metod, z nichž si každý nějakou může vybrat a pomůže mu v jeho životě. Na úvod autor sám vysvětluje, že meditace není jen o tom sedět v lotosovém sedu a snažit se na nic nemyslet. Je to právě úplně na opak. U meditace můžete sedět jak chcete, ležet i spát a také se pohybovat. Sám učí nebo učil meditaci vězně a vtipně vysvětluje jak si z něj dělá pokaždé legraci jeho švagr, pokaždé když se setkají dělá hlasité Ómmm. V knížce najdete meditaci na zvuk, oblohu, úsměv, srdeční čakru a zpoustu dalších. Také je v ní kapitola věnovaná věčným a neustálým myšlenkám. Znáte to, když ležíte dvě hodiny v posteli a stále nemůžete usnout, protože pořád na něco myslíte? Buď na to co bude, nebo co bylo. Dál prozrazovat nebudu a knížku si přečtěte. Na IG mě najdeš jako citronekodvedle

Enthik
18.09.2019 5 z 5

Napadá mě přirovnání k posledním Buddhovým slovům: ,, Pokud věříte čemukoli, co jsem řekl, jste blázni, pokud si to sami neověříte.''
Desítka meditací, ze kterých si každý vybere ,,tu svou'' a na tom právě Dean staví. Každá meditace je jiná a ke každé z nich přidal své postřehy jakožto dlouholetý vyučující meditace.
Když jsem si v autě přestal pouštět rádio, vzpomněl jsem si na pasáž, kde přesně tohle Dean zmiňuje.
Ovšem není to jen o meditaci. Autor v knize projevuje svou vyjímečnou osobnost a jemnými způsoby do knihy vkládá své hodnotné životní postřehy a moudra. Několikrát jsem se při čtení přistihl, jak se na autora usmívám. Krásně a lidsky napsaná kniha, která u mě zůstane vždy otevřená.
,,Řeka neprotíná krajinu svým tokem jako dálnice, ale splývá se svým okolím a kopíruje překážky tak, aby vynaložila co nejméně úsilí.'' - Tedy snadno a intuitivně :)

meditace

Autorovy knížky