Přirozená dívka

Přirozená dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11439/bmid_prirozena-divka-3Y3-11439.jpg 4 14 5

Hrdiny příběhu – polovičního floridského indiána Sammyho, Honey Santanovou se synem Fryem a bývalým manželem a poněkud neschopného zaměstnance telemarketingové firmy Boyda Shreava svede dohromady nečekaná náhoda: Boyd při telefonickém prodeji urazí Honey a ta se vzápětí vydá na krkolomnou pouť po nádherné Floridě, aby ho vypátrala a patřičně se mu pomstila. Hiaasen je věrný své pověsti skvělého vypravěče, příběh graduje přímo mistrně, a tak čtenář zůstává napjatý až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , BB art

Nature Girl , 2006

rodak
26.02.2024 5 z 5

Opět neskutečná legrace. Kam na ty vtipné situace autor chodí? Má to skvělý děj, několik svérázných a nezapomenutelných postav. Nestává se mi často, že bych se nahlas smál. Proč se nějaké nakladatelství nechopí tohoto autora a nevydá další jeho knihy?

kap66
11.03.2020 5 z 5

Hiaasenovy detektivky mají větší šťávu, to je fakt. Jenže! Jakmile svede na jedno místo ty své záporáky na zabití a klaďase k pomilování a rozehraje s nimi neuvěřitelné, komické a napínavé situace, jsem jeho. Tohle se mu povedlo i tady. Ona „přirozená dívka“ je pěkně bláznivá (dokonce na to má papír) máma chlapce Frye, která by chtěla napravovat pokřivené charaktery (to se jí moc nevede, protože místní dva záporáci opět ve své příšernosti trhají rekordy) a pokřivený svět (to by se povést mohlo). Tentokrát je hlavní klaďas právě dvanáctiletý Fry; proto to pomilování beru zpět, ale tvrdím, že za pár let se o něj holky - ty chytřejší :-) - poperou. A pokud vás taky dojme svým pevným charakterem, láskou a prostě vším Fryův „bývalý otec“ a nebo vás okouzlí vzhledem a opravdovostí poloindián Sammy, nemůžete být zklamaní. Jako nejsem ani já a jako jsem u Hiaasena nebyla zatím nikdy. Čtu ho pro radost.

Hvezdalim
06.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, čte se jedním dechem jako všechny jeho věci.

LenkaWal
07.07.2014 5 z 5

Mě se teda knížka opravdu líbila. Začátek byl slabší, ale pak už to bylo opravdu zajímavé.

Athena
05.05.2014 2 z 5

Autor by se nejspíš zvládl uživit jako scénárista pitomých amerických komedií. Celou knížku jsem přečetla jen kvůli tomu, že bych jinak neměla co číst.

Florida

Carl Hiaasen