Pripútajte sa, prosím

Pripútajte sa, prosím https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420553/bmid_priputajte-sa-prosim-DBe-420553.jpg 4 2 1

Túžite po láske? Hľadáte ocenenie vo vzťahoch? Psychoterapeutka Júlia Halamová v knihe Pripútajte sa, prosím hovorí o tom,ako budovať vzťahy,v ktorých ľudia môžu cítiť blízkosť, uznanie, bezpečie a príťažlivosť. Opiera sa o svoje dlhoročné skúsenosti z terapeutickej praxe,ako aj o najnovšie poznatky z vedeckých výskumov. Pozýva vás na cestu spoznávania a chápania vzťahov,prekvapuje témami,na ktoré ste radšej ani nepomysleli alebo ste sa neodvážili opýtať.... celý text

adorjas
13.08.2020 3 z 5

Milá psychologická kniha vedená vo forme dialógov o pároch, vzťahoch a o správaní ako by mali vzťahy fungovať. Občas ma prekvapilo u psychoterapeutky jej čiernobiele videnie- napríklad, že páry by mali ísť zaspávať v rovnakú hodinu a vstávať tiež spolu, a ak chodíte na smeny, alebo máte iný pracovný rytmus, tak by sa mal jeden prispôsobiť a podobne. V texte ma prekvapila aj absencia akéhokoľvek LGBTQ náznaku- nájdete tu len popisy heterosexuálnych vzťahov a ich problémov. 3* dávam práve aj kvôli tomu, že tie problémy, ktoré spomína sú vždy len na tematiku, že muž neupratuje a žena nedáva toľko sexu ako si to muž praje a nemyslím, že každý vzťah je len o tomto.

Zároveň knihu hodnotím kladne, že sa jedná o literatúru z našich končín, žiadne kecy typu "americké výskumy" a kladne hodnotím veľmi laický jazyk - taký, aký by ste bežne použili pri konverzácii v kaviarni- žiadna odborná terminológia, ale naozaj vety a slová, ktorým porozumie každý.

Príjemný počin, ku ktorým mám zopár výhrad, ale na druhú stranu si i tak myslím, že bude fajn, ak si knihu prečíta čo najviac ľudí.

Autoři knihy

Júlia Halamová
slovenská, 1975
Karol Sudor
slovenská, 1975

Kniha Pripútajte sa, prosím je v