Neklidný muž

Neklidný muž https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133816/neklidny-muz-133816.png 4 241 49

Jednoho dubnového rána roku 2008 zmizí na své pravidelné procházce lesoparkem vysloužilý vysoce postavený námořní důstojník Hakan von Enke. Vyšetřování případu má na starosti stockholmská policie a komisař Wallander s ním nemá nic společného — tedy oficiálně. Jenže zmizelý důstojník se měl stát tchánem jeho dcery. A tak se Wallander brzy zaplete do věcí, po kterých mu úředně nic není, slibuje, co nesplní, lže, když je potřeba — a vychází mu to. Dokud nenarazí na matoucí špionážní aktivity, které se váží ještě k době studené války… Přidávají se ale další nečekané překážky. Co překročil šedesátku, má komisař pocit, že se nachází na prahu senility. Zoufale se drží naděje, kterou pro něj zosobňuje nedávno narozená vnučka, ale životní realita ho dohání. Do budoucnosti hledí s velkou nejistotou a zdá se nevyhnutelné, že se musí tváří v tvář utkat s tím nejvzpurnějším soupeřem: sám se sebou. Poslední případ světoznámého komisaře Wallandera ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Den orolige mannen , 2009

mončičáček
05.05.2013 3 z 5

Druhé setkání s Henningem Mankellem. Téma studené války a špionů je rozhodně zajímavé, ale škoda toho konce...Číňan mě oslovil víc, ale času stráveného čtením Neklidného muže nelituju, jen by to chtělo víc propracovat ten závěr a případ vyřešit k větší spokojenosti čtenáře...Doslov mi přijde docela nadbytečný - proč by měl autor upozorňovat čtenáře, že příběh může být pravdivý, ale také nemusí, že zmíněná místa ve Švédsku mohou, ale také nemusejí vůbec být, vždyť se jedná o román a ne o literaturu faktu....

kadgam
16.03.2013

V poslednom čase som sa dostala ku knihám, ktoré som nezvykla čítať, asi iba preto, že som nebola o nich informovaná.
Kniha sa veľmi dobre čítala, okrem toho, že do konca neboli zodpovedané niektoré otázky, ktoré sa snažil komisár Wallace osvetliť, jej nemôžem nič vyčítať. Nenudili ani jeho opisy súkromného života, ani opisy politickej situácie. Odporúčam, ak máte čas a chuť prečítať skoro 500 strán jedným dychom

evasamankova
28.02.2013 5 z 5

Pro mě první setkání s H. Mankellem i K. Wallanderem. Ironií je, že jde o poslední případ. Měla jsem obavy zda politické pozadí, tajné služby atd. bude atraktivní téma a zda to vůbec dočtu a porozumím. No, moje obavy zmizely asi po přečtení 3 stránek. Autorův styl je neuvěřitelně čtivý + výborný překlad. Mankell i to politično umí popsat neuvěřitelně lehkou rukou. A největší plus je, že úžasný komisař Wallander je politikou taky téměř netknutý-)) Komisařovo pátrání i se spoustou jeho zdravotních neduhů se změnilo v honbu po téměř neustálém obracení stránek. Kniha je určitě pro všechny, kteří mají rádi detektivky se sympatickým komisařem a rádi najdou v příběhu něco navíc. Pro mě byla i velmi poučná. Vřele doporučuji a těším se na první případy komisaře, které mají dodatečně vyjít-)

gulas
25.02.2013 3 z 5

Ze začátku dost dobrý, ale konec mě zklamal. Měla jsem pocit, jako by to autor potřeboval co nejrychleji ukončit. Zbylo několik nezodpovezených otázek, ten konec mi přišel odfláknutej.

Zara
21.02.2013 5 z 5

Pro mě nebylo ani tak důležité rozuzlení vcelku předvídatelné zápletky jako excelentní vykreslení volně plynoucího a přesto napínavého děje,aniž by se tvůrce musel uchýlit k trapnému klišé některých autorů detektivek - hektolitrům krve,detailního popisu praktik sadistických zločinců a samozřejmě oblíbené megadávky erotiky.
Jediná chyba této deváté(?!) série o komisaři Wallanderovi - že je to série poslední....

čef
27.01.2013 5 z 5

Střízlivé vyprávění o složitém pátrání v prostředí výzvědných služeb zcela naplnilo moje očekávání, aniž mne však nějak mimořádně nadchlo. Problém stárnutí a úbytku duševních sil a paměti není asi atraktivní pro nikoho, obzvláště ne pro čtenáře ve věku autora. Jinak velmi dobrý detektivní román nás naplňuje smutkem a beznadějí více než je pro většinu únosné. Rozhodně nelze očekávat, že se někdo bude rochnit v pocitech rozvedeného muže, který je osamělý, s náběhem na těžké onemocnění, jde od průšvihu k průšvihu a ztrácí poslední zbytečky radosti ze života. Jakmile se však začtete, strhne vás tvrdohlavé úsilí tohoto muže odhalit tajemství zmizelého a užít si dne podle svého.

Hella
24.01.2013 5 z 5

Neklidný muž přesně naplnil moje očekávání po zhltnutém Číňanovi. Resp. vlastně předčil. Originální zápletka, nepředvídatelný vývoj děje, sympatický komisař s velmi nesympatickými osobními problémy... Doporučuji!!!

ondrash77
14.01.2013

Při jedné ze svých pravidelných procházek se ztratí vysoký důstojník švédského námořnictva ve výslužbě Haken von Enke. Případ od začátku nespadá do kompetence komisaře Wallandera a za normálních okolností by o něj neprojevil nejmenší zájem.

Potíž je v tom, že zmizelý důstojník se v dohledné době měl stát tchánem jeho dcery. Situace se mění v momentě, kdy je dcerou a jejím nastávajícím manželem požádán, aby se do věci vložil. Netrvá dlouho a Wallander se ocitá ve sférách, kde operují tajné služby.

dalimoni
30.10.2012 3 z 5

Má druhá kniha od Henninga Mankella po Číňanovi, který se mě osobně líbil mnohem více. Tato kniha nebyla špatná, děj pro mě ale ubíhal pomalu, sice směřoval k jasnému cíli, ale nemělo to "drajv", jaký jsem čekal. Chvílemi jsem uvažoval, že knihu odložím a nedočtu, ale nakonec jsem dospěl k cíli. Nakonec hodnotím jako mírný nadprůměr, ale čekal jsem mnohem více.