Případ kulhavého kanárka

Případ kulhavého kanárka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329851/bmid_pripad-kulhaveho-kanarka-ZOm-329851.jpg 4 42 5

Perry Mason série

V Případu kulhavého kanárka se Perry Mason ujímá ženy podezřelé z vraždy manžela. Důležitým v celém případu je kulhající kanárek. -- zdroj: pitaval.cz --

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Case of the Lame Canary , 1937

marlowe
23.10.2020 3 z 5

Gardner nikdy nepatřil mezi mé oblíbence – a na mém postoji nic nezměnil ani Kulhavý kanárek. S Perry Masonem si prostě nesedneme. Gardnerovy detektivky mi vždycky připadaly takové ploché (kilometry věcných dialogů ve stylu „otázka-odpověď), bez emocionální nadstavby a jdoucí jen a jen po logických faktech (hlavně aby do sebe všechny zoubky zapadly), zato zcela rezignující na jakoukoli stylistickou šťavnatost (srovnej kupříkladu s Gardnerovým vrstevníkem Chandlerem ap.). No nic, třeba někdy příště…

konicekbily
12.04.2018 5 z 5

Autor si se mnou pohrál, nastavil několik variant řešení, ale geniální advokát nám to čtenářům a zaplněné soudní síni ukázal, že všechno může být trochu - nebo snad úplně jinak. A může si nakonec zajet na dovolenou se svou sekretářkou/asistentkou.

lenkaabooks
26.07.2017 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na prý úžasného Perry Masona , ač detektivky nejsou mým preferovaným čtivem. No, četlo se to dobře, a to je tak vše. Prostě schopný advokát vyřeší vraždu, jen proto, že ho zaujal kulhavý kanárek.

Benjiki
02.01.2016 3 z 5

Takže takhle si představuji precizní detektivku. Víc dodat netřeba. Kvalita.

eliska18
27.02.2012 5 z 5

Jak nečekané... Vždy skvělý Perry.