Případ Collini

Případ Collini https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365444/bmid_pripad-collini-nBG-365444.jpg 4 80 30

Fabrizio Collini nedávno odešel do důchodu. Je to tichý, nenápadný muž a nic nenasvědčuje tomu, že by dokázal komukoli ublížit. A přesto v jednom z nejluxusnějších berlínských hotelů brutálním způsobem zavraždí významného průmyslníka. Colliniho případ dostane na starost Caspar Leinen, mladý obhájce, který touží zahájit kariéru verdiktem „nevinen“. Brzy se ale objeví komplikace. Collini se k vraždě sice přizná, zároveň však odmítá prozradit svůj motiv a s kýmkoli mluvit. Leinen při pátrání po důvodech vraždy zjistí, že on sám má s obětí osobní pouto, a současně odhalí strašlivou pravdu o německém právním systému. Ale kolik je toho ochoten obětovat, aby tuto pravdu vynesl na světlo?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Der Fall Collini , 2011

iveta3689
17.11.2018 2 z 5

Půjdu proti proudu, protože mě to neskutečně nudilo. Z anotace vypadá kniha velmi slibně, bohužel autor stále odbíhá od hlavní linky. To se sice na konci ukáže jako oprávněné, ale celkově je kniha neslaná nemastná.

simona5r
17.10.2018 5 z 5

Kniha má spád, čte se velmi svižně, ale to poselství a příběh je veliké. Rozhodně stojí zato si ji přečíst.

Izu
30.08.2018 3 z 5

Autor píše poměrně odtažitě,nemáte nějak čas oblíbit si některou z postav.Zapletka není nějak ohromující, spíše se točí kolem otázky, kdo má právo a jestli, zabít druhého člověka, proč je jeden potrestán a další ne. Ovšem mě se více líbil Adresát neznámý,úderná a výborná kniha.

laepus
28.08.2018 5 z 5

Útlý román, ale hustý a nabitý. Žádná nabubřelost a autorova exhibice ve stylu "koukněte, kolik přídavných jmen znám a jak psychologicky rozeberu postavy." Jen děj, fakta, minulost, argumenty. Stroze, srozumitelně a jasně. Přesto (nebo možná právě proto!) jde z knihy obrovská síla a napětí, která vám nedovolí ji ani na vteřinu odložit. Pro mě hodně silný čtenářský zážitek. Jen trocha postav, žádná zvlášť záporná nebo nesympatická, všechny naopak příjemné, o to těžší je pak brát na vědomí, že (lehký spoiler) obět i viník jsou oba vrazi. Ale kdo větší? Kdo má na své straně právo? A na čí straně je spravedlnost?

petra4983
27.08.2018

Němci podle této knihy budou točit film v hlavní roli s Elyasem M'Barekem

Merlinit
12.08.2018 4 z 5

Tenhle román je zvláštní. Minimalistický jazyk, ani v příběhu nenajdete nic, s čím byste se již byli dříve nesetkali, přesto je svým způsobem strhující.

jendoslav
07.08.2018 4 z 5

Von Schirach nepíše zrovna strhujícím stylem. Vyprávění o mladém advokátovi, který jako první případ vyfasuje obhajobu vraha, jehož jedinou neznámou je motiv, je úsečné a až právnicky strohé. Až do poloviny knihy si říkám, proboha, co na tom příběhu kdo vidí, jaký tak asi může být motiv vraždy starého člověka v německém románu, he, čím mě chce překvapit, to je průhledné... A najedou za hodinu sedím nad poslední stránkou s otevřenou hubou a hlavou zmatenou spoustou myšlenek a emocí. Smekám, dobrá práce.

mikika
26.06.2018 3 z 5

stručný, neosobní, spořádaně německý příběh o minulosti celého národa. autor píše tak věcně, že přestanete být ostražití a pak tam mrskne zlé scény, které vás těžce zaskočí.. kniha na přemýšlení, ne na oddech.

Boboking
01.06.2018 5 z 5

Říkat této knize detektivka, či thriller, je myslím na škodu. Není to ani jedno z toho. Je to skvěle napsaný příběh na téma spravedlnosti a pomsty. A ten konec... Fakt ten zákon existuje??

hs777
27.04.2018 5 z 5

Přečetla jsem za necelé dvě hodiny, ale přemýšlela o ní o mnohem déle. Je ten, kdo zabije, vždycky jen vrah ? A ten, který je zabit, jen oběť? Co bych udělala já? Bez spoilerů nemohu napsat víc a mohu doporučit k přečtení.

zfilmováno soudnictví Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945

Ferdinand Von Schirach