Rebelka - Filmový příběh

Rebelka - Filmový příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157221/bmid_rebelka-filmovy-pribeh-157221.jpg 4 14 4

"V nádherné a tajnostmi opředené Skotské vrchovině žije divoká a nezkrotná dívka Merida, odvážná princezna a vynikající lučištnice. Rozhodnutá sledovat svou vlastní cestu životem, Merida se postaví proti starému zvyku uzavírání manželství. Její rozhodnutí má ale pro království nedozírné následky - rozpoutá v něm chaos a zuřivost. V zoufalství se obrátí o pomoc na čarodějnici, která ji obdaruje mocným kouzlem. Ve sledu událostí, které svým činem způsobí, bude muset Merida včas odhalit význam opravdového hrdinství, aby stihla odvrátit strašlivou kletbu dřív, než bude pozdě."... celý text

h.belaiova
25.01.2021 5 z 5

Krásná pohádka, dcery jí zbožňují.

TaLu
12.02.2020 5 z 5

Film se mi moc líbil, protože nabízí mnoho otázek, na které není jednoznačná a rychlá odpověď. Naše přání mnohdy bývají odlišná od přání našich nejbližších a jak se v tom všem vyznat a co s tím? Některá rozhodnutí cestu spíše zkomplikují, ale hlavně, že se vše znovu slátá dohromady. Knihu máme jako leporelo, shrnutí příběhu je srozumitelné a ilustrace kouzelné. Vnučce nejvíce učarovala světélka, která vedou k čarodějnici.

Lencza
25.01.2020 3 z 5

Shrnutí animovaného příběhu o trochu netradiční princezně - hrdince, která odmítá jít ve stopách předchozích generací a je rozhodnuta uhájit si svou svobodu. Animace se mi dost líbily, příběh má dobrý spád, ale jde přeci jen o převyprávěný a hodně zkrácený film a na textu je to místy znát.

Samira
16.03.2016 5 z 5

Hodně netradiční disneyovská hrdinka, která okouzlí nejednu malou rebelku. Není úplně vhodná pro menší děti, ale zbytku se bude moc líbit. Knižní zpracování se povedlo a zpříjemní jeden večer.
Rády se k němu s dcerou brzy vrátíme!

Walt Disney
americká, 1901 - 1966