Princezna z pivovaru

Princezna z pivovaru https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198765/bmid_princezna-z-pivovaru-5Ns-198765.jpg 4 11 2

Úsměvné příběhy oblíbeného autora jsou v knize řazeny do několika celků: Princezna z pivovaru, O svatých, O nás hříšnících. Najdeme zde například Modlitbu zbožných řidičů, z níž citujeme: Anežko, Zdislavo, vy svaté dámy, také vás prosíme, bděte nad námi. Vévodo Václave s babičkou Lidkou, vy před policejní chraňte nás hlídkou.... celý text

veronika4937
17.03.2022 4 z 5

Milá knížka plná krátkých příběhů. Odpočinkové pozitivní čtení, taková jednohubka.

haki34
21.12.2018 4 z 5

ke knížečce jsem přišla náhodně v Karmelitánském knihkupectví, kam jsem zašla v rámci lovu "ježíšků"...a jak tak procházím široký a pestrý výběr, zaujal mě název knížky... a hned jsem měla jasno, co dostane ségra, preferující duchovní literaturu, v rámci odlehčení. Doma jsem našla profil na DK a potěšilo mě, že knížečka je tak oblíbená a dobře hodnocená...a tak jsem se na ni vrhla... útlá, čte se dobře a rychle... vybavila se mi paralela se Svěrákovými knížkami... ze života, laskavý humor, nechybí ani veršování ...a přeci, narozdíl od Svěráka bylo tady něco víc..něco lehkého a zároveň hlubokého.. i když je autor kněz, podal mezilidské vztahy velmi civilně...a některé až poeticky, vždyť, jak často běžný smrtelník potká princeznu z pivovaru ?

milá oddechová knižečka, před spaním, či ke kafíčku...a určitě vyhledám autorovy další !!!