Princ & Princ

Starou královnu už koruna na hlavě tíží a ráda by se chystala do penze. Jenže aby mohl syn převzít vládu a stát se králem, musí se oženit. Začnou se sjíždět princezny z celého světa, ovšem našemu princi se žádná z nich nelíbí. Přichází poslední princezna a světe div se! princ se zamiluje se na první pohled. Avšak až na další stránce zjistíme, že vedle princezny stojí její bratr Krasomil, to pro něho se tak rozbušilo princovo srdce. Princ se zamiloval do princeznina bratra! Jejich láska je vzájemná. Jak to skončí? Zdá se, že tohle nebude pohádka… Skončí tento příběh pohádkovým happyendem? V Nizozemsku vyšla tato útlá kniha již v r. 2000 za podpory časopisu Groter groeien, místní obdoby tuzemského časopisu Betynka. Vydání nizozemské pohádky s tématikou lásky dvou lidí stejného pohlaví, určenou pro děti už od 3-4 let, je u nás v zásadě přelomové. Jde přitom i o výraznou artovou knihu, která není svérázná jen svým obsahem, ale i výrazným ilustračním a typografckým zpracováním....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165243/princ-princ-Lkr-165243.jpg 3.535

Koning & Koning (2000)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Meander

yaoiyuri
30.09.2017

Nápad dobrý, ale provedení dost pokulhává. Celé to stojí na tom, že princ je gay – nic víc, nic míň, a dost to počítá s lacinou prvoplánovou kontroverzí. I když souhlasím s tím, že homosexualita by před dětmi neměla být zamlčována nebo tabuizována, tohle mi nepřijde jako nejlepší cesta.
V příběhu samotném mnoho pohádkového není, i když jede podle zažitého archetypu "jak princ k nevěstě přišel". Mohl být víc rozveden… mohl přiletět drak a princ si svého vyvoleného mohl vybojovat. Nebo mohl přijít zlý kouzelník nepozvaný na svatbu a všechny očarovat. Cokoliv. Protože takhle je to vlastně o ničem, malým ani větším dětem to žádné závratné poselství nepřinese a dospělé to spíš uvede do rozpaků. A obávám se, že pokračování s adopcí bude jen lobbující fraška.

Kapis
11.09.2017odpad!

Jak někdo může takovým způsobem plést hlavu svojim dětem? To je zločin! Děcka v těchto letech si mají hrát, lítat venku a čteny by jim měly být normální, klasické pohádky ne řešit sexualitu proboha. Já nemám nic proti homosexuálům, pár jich i znám a s několika cizíma jsem popíjel. A to jsou normální lidé, kteří mi nic netlačí, nikde se nepotřebují předvádět a žijí si své životy jako každý jiný. Ale tato divoká homo-propaganda, stejně jako ty duhové pochody, kdy se nám snaží týpci v kožených tangách a ověšeni růžovými čuráky tlačit do hlavy jak je to všechno přirozené a ať je tolerujeme - přitom si myslím, že jsme absolutně tolerantní země v tomhle ohledu - to je zcela zvrácené a nepřirozené. A kdo tohle cpe dětem předškolního věku, tak by ho měli zavřít. A ilustrace taky nestojí za nic, ta kniha je zase akorát pro potěchu některých pomatenců, kteří chtějí pro své zájmy a za peníze kdovíodkud rozvracet základní kameny společnosti, tj. normální rodinu.

Znáte ten vtip?

"Jean, co to je na ulici za hluk?"
"Průvod gayů, sire."
"A co požadují?"
"Lásku stejného pohlaví."
"A kdo jim ji zakazuje?"
"Nikdo, sire."
"Tak proč tak křičí?"
"Protože to jsou buzeranti, sire..."

A na podobné "moderní" vlně se šíří i jiná zvěrstva. Po tom, co ten gender-vyrovnaný ale sexuálně nevyhraněný idiot Klusák rozjel kampaň proti pohádce J. Žáčka o tom, že holčičky mají být maminkami, což je prý společenský stereotyp (BOŽEEE!!! MOJE NERVÝÝ), tak moji malé pětileté toto opakuji docela často - že jak bude velká, tak bude maminka, tak jako její maminka a babička.

Jestli tohle najdu ve školce v knihovničce, tak budu mít s paní ředitelkou vážný rozhovor!!

Kníženka
16.04.2017odpad!

Chudý příběh, který se snaží děti, které hledají pevný řád ve světě akorát zmást a dezorientovat, ilustrace bez umělecké hodnoty a postrádající dokonce i pro děti líbivost, kniha nemá co dětem nabídnout. Ovšem velký humbuk kolem, protože se přece jedná o téma "homosexuality". Pouze a jedině z tohoto důvodu je kniha částí veřejnosti protěžována. Malé děti ve věku 3-6 let, kterým má být kniha určena (dle síly a hloubky textu pro starší děti být rozhodně nemůže, naopak tipuji spíše pro děti 2 leté) se učí ve světě orientovat, potřebují normy a jistoty, mají se učit základní vztahy, které vycházejí z uspořádání rodiny a přirozeného řádu věcí kolem nich, ne být mateny a seznamovány s abnormalitami. Je vidět, že pisatelé knihy i ti, kteří knihu takto malým dětem čtou, neznají základní psychologii dítěte. Ono snažit se dětem vnutit něco, co vývojově patří výš, je spíše zločin, než zásluha. Kniha by mohla být dobrá jedině tak do hodin otevírajících téma homosexuality ve vyšších ročnících ZŠ .

LuthyLaura
27.12.2016

Synek si tuhle knihu vybral jako čtyřletý v knihovně...Hmmm, příběh mě šokoval. Od té doby ji obcházím obloukem. Homosexualita by v knihách pro malé děti být, dle mého názoru, neměla.

Cinik
17.05.2016odpad!

Léčit by se měly nejen autorky knihy, ale i každý, kdo by ji nechal na čtení (svým či jakýmkoliv) dětem...

Chloe.leknin
01.01.2016

Výtečný a rozhodně chválihodný příběh, originální zpracování, ale bohužel obsahově chudé. Příběh mohl být více rozvitý, ocenila bych více dialogů, toto polokomixové pojetí mi nepřijde úplně vhodné a dostačující, místy působí až vulgárně. A vzhledem k tématu - nebylo by špatné zařadit obsáhlejší závěr nebo třeba tipy pro rodiče, jak na téma homosexuality s dětmi zavést řeč...

Adris
01.11.2014

Moc se mi to líbí, super nápad. Děti se musí dozvědět, jak to v životě je. Toto je šetrný způsob pro homosexuální páry.