Přímo před očima

Přímo před očima https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470196/bmid_primo-pred-ocima-nnT-470196.jpg 4 84 33

Naomi Hannahová je od narození slepá. V malém, stísněném městě Balkerne Heights je nešťastná, a proto se rozhodne vzít si život. Než se k tomu odhodlá, narazí na tělo mladé ženy, která byla brutálně zavražděna. Cítí, že na místě činu není sama – někdo ji pozoruje. Naomi sice nevidí vrahův obličej, ale je jediná, kdo jej může identifikovat. Pro Naomi se všechno změní: když je její život v nebezpečí, uvědomí si, jak moc chce zůstat naživu. Zatímco policie pátrá po pachateli a mrtvých osob přibývá, Naomi vyčkává a snaží si odpovědět na otázku, která může ovlivnit její osud: proč ji vrah nechává žít?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Before Her Eyes , 2018

ArwenAragorn
23.01.2022 4 z 5

70%
Mokré ruce ji prudce zvedly ze země. Cítila krev a útočníkův horký dech na tváři. Minulost se opakovala. Musel to být on.
Zvedl ji do výšky, takže jen bezmocně kopala nohama ve vzduchu a pak s ní prudce mrštil o zem. Padla bokem do písku a hlavou narazila do něčeho tvrdého.

Bezva thriller. Čtivý, měl spád a byl hodně napínavý. Závěr jsem trochu tušila. Ale Naomi mě dokonale vytáčela svým nenormálním chováním. S policií to taky nebylo jednoduché, aspoň, že Marcus byl na Naomině straně.
Já doporučuji a čtení si užijte!

Knižní střípky
23.01.2022 4 z 5

Extrémně čtivé, nervy drásající - rozumějte, bylo zde spousta situací, které mě vytáčely doběla a málem mě z nich šlak trefil, např. když nevidomá Naomi sužována různými útoky na svou osobu, si stále vesele chodila otevírat dveře kdykoliv a komukoliv, kdo si zaklepal, o ochraně důležitého svědka a zajištění jeho bezpečí policií ani nemluvím. Nicméně i přes těch mých pár výtek mě kniha vtáhla, pohltila a přečetla jsem ji rychlostí blesku s obdivem k Naomi, která byla chodící Terminátor, protože co ta všechno přežila, jako klobouk dolů :-). Asi si z četby odnáším trochu jiný zážitek, než byl autorem zamýšlen, ale to si myslím vůbec nevadí, protože spokojená rozhodně jsem. A samotný závěr byl přesně dle mého gusta, i když jsem ho tak trochu tušila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

jana3099
19.01.2022 5 z 5

Hodně podařený thriller. Obdivuhodná nevidomá dívka, která se zaplete do nebezpečně vražedného řetězce, ve kterém vychází na povrch i starý nevyřešený případ. Epilog dodal příběhu na originalitě a donutil mě o příběhu opět popřemýšlet i z jiného pohledu.

INCOGNITOREADER
16.01.2022 4 z 5

Je zde použit hodně zajímavý prvek a to nevidomá hlavní hrdinka, kterou terorizuje sériový vrah. Čistě náhodou ho potká "při práci" a od té doby se začínají dít zvláštní věci a je v ohrožení. On viděl ji, ale ona neviděla jeho. Pro policii je jako svědek vlastně nepoužitelná, ale to nic nemění na tom , že je v ohrožení.
Víc bych k ději nechtěl prozrazovat.
Je zde velké množství postav, které se chovají tak, že si zaslouží "pár facek". Policie a její způsob vyšetřování nebo nedej bože ochrana ohrožených občanů města. Nebo i samotná Naomi, která je nevidomá a v ohrožení, ale i tak při každém zazvonění jde klidně otevřít dveře.
Epilog je hodně překvapivý. Musím naprosto uznat, že konec je velice, ale velice originální.

jeny-v
11.01.2022 5 z 5

Musím se přiznat, že mě tato kniha velice překvapila. Detektivka, kde gradovalo napětí, krátké propracované kapitoly, vyprofilované postavy, dramatické situace a v neposlední řadě i nečekaný závěr. Fakt dobře napsaný i promyšlený krimi román. V malém městě dojde ke dvěma brutálním vraždám žen, ke kterým se nechtěně připlete slepá Naomi Hannahová. Ta dva roky bojuje s myšlenkou na sebevraždu poté, co se vypořádala s nechtěnou komplikací a ukončeným manželstvím s Danem. Ten nyní žije v obtížném svazujícím vztahu s žárlivou Josií. Jediné zázemí má Naomi v nevlastní matce Rachel a sestře Grace. Nový člen policejního sboru Marcus Campbell se při pátrání dozvídá o dvacet let starém případu zmizení Hayley Millerové. Detektivův zájem se otevřeně nelíbí jeho nadřízené inspektorce Lise Elliottové a kolegovi Blaku Crouchovi.

nada3314
10.01.2022 5 z 5

Jde o mé první setkání s autorem a jsem nadšená! Je to borec! Knihy z nakladatelství Katto mi neskutečně sedí, vždy je v nich něco navíc! A bylo to i zde! Jedná se o nepředvídatelný psychologický thriller, který jsem přečetla jedním dechem.

Autor této knihy Jack Jordan si jako hlavní hrdinku vybral nevidomou Naomi, už tohle samo o sobě je originální, myslím, že jsem ještě nečetla thriller s tímto handicapem. Naomi nemá na růžích ustláno už od narození – když ji byly tři roky, její biologická matka ji nechala na zastávce, kde ji našla Rachel a ta si ji adoptovala. Naomi je černoška a vyrůstala v bílé rodině, to ji také moc nepřidalo, ale její sestra Grace jí byla oporou. V rodině má velké zázemí a všichni se k ní chovají hezky, když je potřeba, tak ji pomohou.

Proto pro mě bylo nepředstavitelné, že…
příběh začne tím, že Naomi již nechce být na tomto světě – zhroutilo se ji manželství (exmanžel se se svou přítelkyní taky v příběhu objeví) a má pocit, že pro ni její život skončil… Chce spáchat sebevraždu skokem s útesu, ale okolnosti a její vodící pes Max ji nenechají skočit. Naneštěstí se ocitne na místě vraždy. Vraha má na dosah ruky, ale ten pozná, že je slepá a jen si s ní hraje. Naomi si po tomto traumatu uvědomí, že život je křehký a, že přece jen chce žít!

Hodně se mi líbilo jak je Naomi soběstačná, dokonce má i práci v kavárně, kterou miluje.

Naopak se mi nelíbil přístup policie a největší problém jsem měla s policistkou Lisou, ale musím uznat, že i takto nepříjemně popsat postavu je umění  Trochu to zachránil detektiv seržant Marcus, ten mi byl z celého policejního sboru asi nejvíc sympatický, ale tím, že byl nováček, tak toho moc na začátku nezmohl.

Tento román považuji za špičkový psychologický thriller s přesahem. Moc jsem si čtení užila a chtěla bych vyzdvihnout, jak autor do příběhu zakomponoval duševní problémy dnešní doby, deprese a sebevraždy jsou všude kolem nás. A co teprve ten konec? Ten je opravdu excelentní, po dočtení jsem zůstala s otevřenou pusou a ještě teď ho vydýchávám  Moc moc doporučuji všem milovníkům propracovaných krimi, máte se opravdu na co těšit!

Ilsa2
09.01.2022 5 z 5

Tak tohle byl mazec, celou knihu si nemůžete ani oddechnout a v epilogu vás to dorazí. Jedna z nejlepších knih z nakladatelství Katto.

mi-nul-o
07.01.2022 4 z 5

Takové.. jednoduché, ale svižné a čtivé. Nejvíc mě bavilo, jak Naomi - slepá, jde po ní vrah - otevírá každému dveře, sice se bojí, ale vždycky otevře, ač netuší, kdo zvoní. :D

Jenny46
06.01.2022 4 z 5

Moje první setkání s autorem a budu se těšit na další knihy...
Poutavé čtení, dobře vykreslené postavy, příběh plný zvratů a tajemství. Doporučuji

pety679
26.12.2021 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale mezi své nejoblíbenější ji nezařadím.

lena.o.knihach
15.12.2021 4 z 5

Ona nemůže vidět vraha, vrah ale může vidět ji. Nezaujalo vás to? Mě velmi!

Nevybavuji si, že bych někdy četla knihu s nevidomou hlavní postavou. Bylo to neotřelé, originální a moc mě celý příběh bavil. Jedna scéna mě zasáhla tak moc, že jsem měla na krajíčku a chtěla jsem ji mít co nejrychleji za sebou.

Opět se jedná o velmi svižnou kattovku s krátkými kapitolami, kdy se celou dobu snažíte přijít na vraha. I když se vás autor snaží zmást a že mu to jde skvěle, protože nečekanými zvraty nešetří, já se nedala. Měla jsem v hlavě jen jeden tip, který mi vyšel, ale i tak mě epilog dostal.

Danago
28.11.2021 5 z 5

Tak toto se opravu povedlo. Knížka je čtivá od první stránky do poslední. Neotřelý nápad se slepou hlavní hrdinkou se autorovi povedl velmi dobře využít . Nevidomá Naomi, která je nešťastná natolik, že si chce již po několikáté vzít život se stává náhodnou svědkyní vraždy. Ale nakolik svědkyně, která nevidí, dokáže policii při pátrání po pachateli pomoci? A stojí vůbec o její pomoc? Proč ji pachatel nechal žít? A kdo jí začíná ohrožovat? Je to pachatel , který mezi tím zabil další ženu nebo někdo jiný? A nesouvisí náhodou současné vraždy se zmizelou dívkou před deseti lety?
Knížka je napínavá, má několik nečekaných zvratů a především hodně překvapivý konec. Přečteno jedním dechem

Pípasek
24.11.2021 5 z 5

Máte-li rádi knihy s dějem, kdy se účastníci děje sice na každé stránce "milují", ale všechno je naopak, pak neváhejte. Ovšem něžnější část si asi i popláče. A konec ??? Naprosto neočekávaný

sebevražda slepota kriminální thrillery

Autorovy knížky

Jack Jordan
britská
2021  81%Přímo před očima

Kniha Přímo před očima je v