Příliš snadná vražda: české detektivní povídky

Deset povídek od deseti autorů a autorek českých detektivek, od těch nejznámějších až po začínající. Jedno společné však mají: příběhy jsou zasazeny do důvěrně známého českého prostředí, odehrávají se v současnosti nebo nedávné minulosti, a jejich hrdinové – soukromí detektivové či vyšetřovatelé – využívají při řešení zápletek nejen dokonalou znalost místa a zvyků, ale především schopnost vcítit se do lidského myšlení a chování, což je vždy neomylně přivede na stopu pachatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47247/prilis-snadna-vrazda-ceske-detektivni-povidky-47247.jpg 3.49
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

hanča34
04.09.2016

Pár příběhů mně zaujalo, ale jako celek nic moc.

čef
31.07.2013

Výbor kriminálních povídek ani nenadchne ani neurazí. Jak to tak bývá některé se líbí více, některé méně a u dvou jsem nad úrovní "žasl". Dobré čtení k rybníku při 35st.C, kdy sluníčko neumožní kritické myšlení a příroda vybízí k toleranci a atraktivnějším pohledům.

skulenka
26.02.2013

Krátké detektivní příběhy nikdy nezahrnou tolik napětí, vyvrcholení a pointy jako ty pravé detektivky na několik set stran... Tato kniha je toho důkazem, soubor 10 detektivek na cca 180 stranách, podprůměr.

kika 13
03.02.2013

Povídky od různých autoru z naší země.

Autoři knihy

Jana Moravcová