Příhody mluvící loutky

Příhody mluvící loutky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396592/bmid_prihody-mluvici-loutky-WJE-396592.jpg 4 2 2

ferdada
15.02.2022 5 z 5

Teď hodnotím maximálním počtem hvězdiček, z čiré nostalgie. Je to kniha mého dětství, kterou jsem si pořád dokola půjčovala od její majitelky, mé nejlepší kamarádky. Četly jsem ji na střídačku. Vzpomínky na ni mám opravdu krásné. (Z dnešního pohledu upjaté a nepřirozené) vyprávění nás přivedlo do vlastně stěží uvěřitelného jednoduchého světa, který měl řád a jasná pravidla - to mne tehdy asi upokojovalo (a vlastně i teď). No a nyní tento poklad hřejivých vzpomínek vlastním!!! Po letech shánění a skoro už zapomnění se kniha znovu objevila na pultě antikvariátu.

bublina84
01.05.2021 3 z 5

Hóóóódně stará kniha pro malé holčičky o panence Jarmilce, vypravěčce této knihy, a její malé velitelce Vlastičce Horské. Panenky se dřív holčičkám dávaly aby se naučili o ně pečovat jako o malé děti. Maminky velmi dbaly, aby je měly holčičky v dokonalém pořádku. Nesměly být někde pohozeny, holčičky na ně musely zhotovovat oblečení, vozit je v kočárku na procházky, starat se o ně když byly nemocné, prát jim oblečky, vařit jim...

Na konci knihy je i naznačení, že se plánoval i další díl, kde Jarmilka změní svou majitelku - velitelku, který už velmi pravděpodobně napsán nebyl.