Prievidza a Bojnice z neba

Prievidza a Bojnice z neba https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416416/bmid_prievidza-a-bojnice-z-neba-mBh-416416.jpg 5 2 2

Prievidza je srdcom hornej Nitry a 11. najväčším mestom na Slovensku. Kto by povedal, že na hornej Nitre, v srdci regiónu presláveného baníctvom a ťažbou hnedého uhlia, nájdete jedno z najzelenších miest Slovenska?

moničina
25.09.2020 5 z 5

Krásne urobené, zreteľne obrázky z neba aj s detailami. Ukážeme rôzne časti oboch miest.

haki34
29.12.2019 5 z 5

Veľmi pekná knižka, ktorá mi ukázala moje rodné mesto z trochu iného uhla :)) až som bola prekvapená, koľko nových detailov som zaregistrovala práve vďaka pohľadu zhora...fotky z lietadla aj dronu, ukážu mesto aj okolie, kopce, vodné nádrže..a Bojnice- to je hlavne náš fotogenický zámok :)

občas trochu eufemistické popisky - napríklad zelene za posledné roky rapídne ubudlo, ale tých pár kusov, čo ešte osviežuje námestie, dokáže autor "vypichnúť" tak, že to budí celkom priaznivý dojem ;)

posledná 1/4 knihy (možno aj menej, nechcem kecať) predstavuje samotné mestá, inštitúcie v nich, školy, športové kluby a firmy, ktoré sa nejakým spôsobom na knižke podieľali - najčastejšie ako sponzori...prvotne ma to trochu zaskočilo, nakoniec to však nebolo tak násilné, ako som si spočiatku myslela, a dokonca som aspoň zistila, čím sa vlastne veľa spoločností v regióne zaoberá...a aj napríklad kam sa posunuli základky a ZUŠky od dôb, čo som opustila ich lavice ;)

doporučujem !!! I keď najviac ocenia asi rodáci, obyvatelia Prievidze a Bojníc, či ľudia s nejakou väzbou na tieto mestá...