Prien proti Scapa Flow

Prien proti Scapa Flow https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185088/prien-proti-scapa-flow-185088.jpg 4 3 1

Kniha o jedné z nejodvážnějších námořních ponorkových akcí v dějinách druhé světové války, potopení bitevní lodě Royal Oak a poškození bitevního křižníku Repulse na britské základně ve Scapa Flow německou ponorkou U 47 pod velením kapitán-poručíka Günthera Priena.

Válečné Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Mustang

Prien gegen scapa flow , 1992

Perseus
12.06.2017 4 z 5

Jelikož z cca 140 stran je jen necelých 100 text, tak jsem knihu přečetl velmi rychle. Časové rozvržení je trochu zmatečné. Nejdříve je pasáž kdy ponorka číhá na dně při cestě do Scapa Flow, pak se děj vrací do doby plánování akce aby se poté opět vrátil k cestě do místa útoku. I pasáže popisující samotnou cestu, útok a následný únik do bezpečí mi přišly místy trochu zmatené. Autor přeskakuje některé pasáže takže jsem občas nevěděl zda je ponorka vynořená či ponořená a nebo proč se to či ono stalo. Celkově si ale i tak myslím, že se jedná o dobrou knihu o slavné akci německých u bootů bez zbytečných grandiózních bitev a nesmyslných záhad.

Autorovy knížky

1994  73%Prien proti Scapa Flow