Příběhy z moudrosti Indů II

Soubor indických legend a příběhů o obyčejných lidech i vládcích, o indických bozích, mudrcích, asketech i o zvířatech. Protože indická kultura je hluboce spirituální, mají spirituální zabarvení i tyto příběhy, které vycházejí z hinduistického nazírání světa a z jeho chápání běhu života. Pro české čtenáře jsou tyto příběhy zajímavé úhlem pohledu, který je v naší západní kultuře méně obvyklý. Publikace je druhým svazkem dvoudílného vydání příběhů starých Indů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45583/pribehy-z-moudrosti-indu-ii-45583.jpg 4.43

Contes des sages de l,Inde (1996)

Mytologie
Vydáno:, Portál

parxel
04.12.2016

Ze všech knih vydaných v edici "Z různých kultur" mne nejvíce zaujaly právě tyto příběhy. Je to zřejmě tím, že to co příběhy zobrazují a kam směřují, je hodně blízké mému vnitřnímu světu.

V některých příbězích vystupuje budha, ještě předtím než dosáhl osvícení. V jiných se setkáte s indickými bohy a bohyněmi. A ve všech potkáte obyčejné lidi, kteří se potýkají s různými strázněmi svého života. Přístup k jejich řešení, který je v indických příběhích vyobrazen je mnohdy velmi neobvyklý, ale pro mne osobně o to krásnější a hodně inspirativní.

Martine Quentric-Séguy

Martine Quentric-Séguy