Příběhy z domácí džungle

Příběhy z domácí džungle https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536565/bmid_pribehy-z-domaci-dzungle-661ed0cfc703f.jpg 5 1 1

Autor s humorem jemu vlastním líčí zoologické i botanické zážitky z jeho domácí džungle, kde se po dobu téměř 25 let vystřídalo mnoho druhů zvířat i rostlin. Prvních pár kapitol stručně pojednává o etice, problematice a aktuální legislativě chovu terarijních zvířat, včetně přiblížení průkopnických počátků rozvoje této záliby v ČR v devadesátých létech. Dále již následují jednotlivé příběhy, kdy na úvod většiny kapitol je nejdříve vloženo malé zoologické okénko, ve kterém je čtenář seznámen se základní biologií daného druhu. Pod některými kapitolami jsou pak přiloženy také dobové, nebo ilustrační fotografie. Kniha se tak stává směsicí naučné, zábavné i autobiografické literatury.... celý text

jcer
29.04.2024 5 z 5

Koupil jsem si ze zvědavosti. Kromě toho, že měla dcera agamu a měli jsme doma křečky, jsem nic nechoval. Moje přirozená zvídavost ale byla naplněna, člověk se dozví spoustu životních souvislostí, i když nikdy nic chovat nebude. A tenhle autor je asi opravdu něco mezi šílencem a obětí vášně. Kapitoly nejsou moc dlouhé, četl jsem v tramvaji do práce a fakt si to užil. Zajímavá kapitola o etice chovu, samozřejmě i o zmijích, ale i o tom, proč vlastně chovat zvířata, která vás mohou ohrožovat.

Shrnutí za mě: Přiměřeně vtipné, příběhy mají spád, pro mne jako laika vcelku nabité informacemi, které často můžou rozšiřovat spíš všeobecný přehled než jen úzký profil chovatele. Nerušily mě žádné textové chyby. Doporučuji všem, co mají rádi normální příběhy z trochu/dost nenormálního života a prostě se zajímají "jak věci fungují".

Autorovy knížky

Pavol Piontek