Příběhy vášně, příběhy žalu

Druhý díl barvitého životopisného románu o Josefině de Beuharnais líčí její osudy poté, co se stala při civilním obřadu právoplatnou Napoleonovou manželkou. Druhá část v ich formě vyprávěného děje začíná v roce 1796, den poté, co se hrdinka stala Bonapartovou manželkou a přijala jméno Josefína a podrobně zaznamenává čtyři roky jejího manželství až do února 1800. V té době hrdinka následuje manžela do Itálie, kde dosáhl významných vítězství, a kde se také poprvé setkává s Napoleonovu rodinou, která ji přijímá s nevolí. I když se tak naplnilo proroctví domorodé věštkyně, život s Napoleonem, který kráčí od jednoho vítězství ke druhému a nakonec se stává císařem, není jednoduchý, a Josefína nejenže musí čelit nejrůznějším intrikám, ale také s obavami a nadějí sleduje politické události i válečná tažení, na kterých závisí i její soukromé štěstí. Stejně jako první díl je i tento román podložený historickými materiály a doplněný stručnou choronologií a seznamem osob. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32480/pribehy-vasne-pribehy-zalu-32480.jpg 4.79

Josefina de Beuharnais (2.)

Tales of Passion, Tales of Woe (1998)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Talpress

lapagerie
25.05.2016

Druhý díl trilogie, psaný formou deníku. Josefína byla možná lehkomyslná a marnotratná, ale přesto okouzlující. Osudová žena. Trilogii Sandy Gulland mám opravdu ráda a Josefínu také :)

Malinali
30.01.2014

Deník Josefíny.. omylem se mi dostal do ruky až druhý díl ze tří, ale vůbec nevadí, ke třetímu se hodlám ještě propracovat. Doporučuji, historické a čtivé.