Příběhy obyčejného uzdravení

Příběhy obyčejného uzdravení https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354837/mid_pribehy-obycejneho-uzdraveni-spn-354837.jpg 4 128 128

Tělo není pitomé, umí se uzdravovat samo. Jenže my se k němu občas chováme jako k největšímu nepříteli. Házíme mu pod nohy spíš než příslovečné klacky rovnou klády. A k tomu žijeme tak, aby mělo pořád co opravovat. Býváme unavení, nemožní, nemocní. Lékaři si nevědí rady. A pak přijde rada, která spojí odjakživa spojené, tělo a hlavu. Ejhle, zdraví se vrací. Kniha lékaře Jana Hnízdila je složená z příběhů lidí, kteří byli ochotní naslouchat, vzali svůj rozum do vlastní hrsti a uzdravili se, a doplněná rozhovory na téma komplexní medicíny, které vedla mimo jiné s psychiatrem Radkinem Honzákem, biologem Stanislavem Komárkem nebo etnologem Mnislavem Atapanou Zeleným novinářka Klára Mandausová.... celý text

Allla9
13.06.2018 5 z 5

Inspirativní knížka. Každý si může vybrat, čemu chce věřit a jak chce žít.

ditul
28.05.2018 5 z 5

Až na maličká písmenka nemám knize co vytknout.. Odnesla jsem si z ní mnoho věcí, jen jak se píše v knize, chce to vše převést do života, což člověk potřebuje někdy správně nakopnout nebo ujistit, že má jít tou "jinou" cestou. ;)

harena
23.05.2018 5 z 5

MUDr. Jan Hnízdil je propagátor a zastánce psychosomatiky. Nemusí se vše léčit pilulkami a operací, lékař by si měl udělat čas a hovořit s pacientem, pomoci mu podívat se na jeho způsob života, jestli jeho potíže nejsou způsobeny stresem, vlastním chováním nebo chováním jiných. Pídit se po příčinách a poradit mu. Aktivně se snaží, aby se psychosomatika používala ve stále více ordinacích, protože, jak říká, byrokracie, přes kterou musí psychosomatici přelézt, aby byli "státem uznaní", je naprostá příšernost. A těší ho, když lékaři uznají, že emoce z medicíny vyloučit nemůžeme. Je to inspirativní kniha, proložená příběhy pacientů, rozhovory s významnými lidmi a s poselstvím, že než se obrátíš na lékaře, zkus, jestli si dokážeš pomoci sám, protože " převzít zodpovědnost sám nad sebou" n e n í fráze. Moc doporučuji.

Madam.art
23.04.2018 3 z 5

Přebal knihy téměř odrazuje, nicméně příběhy jednotlivých pacientů jsou inspirující, básně neboli ódy na mudr. Hnízdila považuji za slabé, přílišné vymezování se vůči kritikům mi pro sebevědomého lékaře připadá zbytečné. Vyplynulo mi z toho jedno: nemocný, kterému se dostane psychické podpory, rady a jisté dávky víry v sebe má schopnost i vcelku radikálně zlepšit své zdravotní výsledky. Moc hezký rozhovor s Janem Konfrštem.

mariva
04.04.2018 4 z 5

Zajímá mě autorův přístup k léčbě nemocí a nevylučuji, že někdy jeho Hnízdo zdraví nevyhledám. Škoda, že takových lékařů není víc. Trochu mi v knize vadily kapitoly o politice, uvítala bych raději více příběhů pacientů.

čef
24.03.2018 5 z 5

Myšlenky pana Hnízdila jsou poměrně známé již z předchozích knih, tato není z žádného hlediska objevná, avšak určitě je stejně užitečná. Změna stylu života plného stresu a negativismu, odchod od lpění na věcech, od biošílenství, od reklam zlodějských firem vyrábějících léčiva a potravinové doplňky a od doktorů nebo i některých "léčitelů" závislých na výrobě pacientů a zároveň převzetí vlastní zodpovědnosti za svoje zdraví, to by si měl jistě uvědomit každý z nás a zkusit s tím něco dělat. Méně zajímavé jsou některé rozhovory a politické názory, ale i to beru pozitivně.

mythos91
22.03.2018 5 z 5

Velmi zajímavé čtení nejen ohledně psychosomatiky, ale i z pohledu varování v jak rychlé a stresující době žijeme a tudíž bychom měli zvolnit a žít více v souladu s přírodními zákony. Kniha předkládá i pohledy a názory několika významných osobností.

medialstar
07.02.2018 5 z 5

Knihy od Hnízdila jsou inspirací, poučením ale především sdělením, že jen ty sám si musíš pomoct, nikdo jiný to za tebe neudělá. A s tím nezbývá, než souhlasit.

bosorka78
26.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha ještě ten mozek naučit přemýšlet jinak to by bylo super, věřím všemu co pan doktor napsal

kaca82
17.01.2018 5 z 5

Premyslela jsem nad motivaci autora tuhle knizku vydat..krome toho,ze je poucna a vede ctenare k tomu aby za svoje bolistky prevzali odpovednost me k tomu jeste napada,ze autor chtel vydabim knizky reagovat na nepravdiva tvrzeni o nem.clovek si lepe udela predstavu,kde presne v systemu mediciny jeho postupy stoji,snazi se vymanit se z role alternativniho lecitele.super knizka,urcite doporucuju :)

Aroucaria
03.01.2018 5 z 5

To je prostě jak ze života! :-) I když se tam něco vícekrát opakuje, vůbec mi to nenarušilo až ozdravný pocit.

MirkaSirka
07.11.2017 5 z 5

Klasicka kniha doktora Hnizdila o bolistkach jeho pacientov a ich životnych kalamitach s usmevnymi i kritickymi postrehmi , kam nás môže doviesť hektická doba v ktorej žijeme. Príjemné a poučné čítanie.