Dobrodružství Fany a Beryho

Dobrodružství Fany a Beryho https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413923/bmid_dobrodruzstvi-fany-a-beryho-7X8-413923.jpg 5 18 7

Příběhy Fany a Beryho série

V malé vesničce mezi starobylými městy Telč a Dačice žijí na farmě dva psi – Fany a Bery. Jsou to pěkní nezbedové, rádi utíkají z farmy a vyvádějí nejrůznější lumpárny, jimiž rozčilují svého souseda krkavce Emana. Pozoruje je z výšky a všechny jejich příhody si pařátkem zaznamenává do svého deníku. V naší knížce pak o nich vypráví všem dětem, které mají rády pejsky a přírodu. Na závěr každé kapitoly jsou jednoduché otázky k textu, informace o zvířátkách, která se v knížce objeví, a také malá a snadná křížovka, takže děti jsou po každé kapitole aktivně zapojeny do děje.... celý text

lizavett
03.09.2020 5 z 5

Zábavně-naučné a poetické vyprávění o psích dobrodružstvích v okolí jednoho statku na pozadí jarní přírody hýří barevnými ilustracemi i dobrodružstvím.

Tuto knižní záležitost čteme s dvouletou dcerou už opravdu dlouho a opakovaně, a to nejen za pomocí obrázků (primárně však určeno od 6 let). Příběhy obě milujeme, protože jsou opravdu čtivé, obsahují poetické líčení přírody, využívají bohatou slovní zásobu a reálné situace. I když s láskou i humorem pojednávají o psích malérech, vždy končí šťastně a úsměvně, navíc obsahují zajímavá fakta o zvířatech, hádanky a křížovku, a tato kombinace dělá knihu výjimečnou.

Určitě doporučujeme ❤️pro všechny milovníky psů a přírody. Podrobnosti si přečtěte v mé recenzi.:-)

triatlet
13.04.2020 5 z 5

Sedm krátkých kapitol odvyprávěných deníkovými zápisky krkavce Emana zachycuje probouzející se jarní přírodu v Kostelní Myslové na Vysočině. Nejmenší čtenáři mohou spolu s dvojicí psích kamarádů pozorovat různé živočichy. Krkavčí vypravěč působí jako moudrá sova, protože na závěr každé kapitoly uvede nějakou zajímavost (o včelách, ježkovi) a přidá i hádanku.
Autorka umně prokládá kapitoly i verši:
„Vy všichni pejsci z psího ráje,
pomozte mi – ta chvíle zlá je,
za vaši věrnou službičku
dám vám nejlepší kostičku.“ (s. 64)

Dáda1309
02.02.2020 5 z 5

Mám hodně rád pejsky a líbilo se mi jak chodili za dobrodružstvím .

Ivanka83
14.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha pro malé čtenáře a milovníky pejsků.
Zábavné vyprávění o dovádění Fany a Beryho. A díky otázkám a křížovce na konci knihy, čtenáře opravdu zaujme.
Vřele doporučuji.

Elicaj
21.09.2019 5 z 5

Krásná knížka o dobrodružství dvou psů, které dokonce osobně znám. Pěkná knížka pro děti s kvízy na konci každé kapitoly. Moc hezké ilustrace.

jitunak
24.02.2019

Příběh, kterým děti žijí a do kterého se ponoří zcela naplno, navíc rozvíjí fantazii a poznání všeho čeho se v dnešní době nedostává. Lze jen a jen doporučit !!!

saman001
18.07.2018 5 z 5

Líbezné, poetické vyprávění z našeho dvorku, návsi a lesa. Pobaví, pohladí po duši a okouzlí.A děti se navíc i něco nového dozví. Přesně taková kniha, jakých není v dětské literatuře mnoho.

Ivana Fexová
česká, 1962