Příběh pražského groše

Příběh pražského groše https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448068/bmid_pribeh-prazskeho-grose-RyB-448068.jpg 4 4 2

Hlavním hrdinou knihy je pražský groš, legendární stříbrná mince ražená v Českém království po dobu téměř 250 let. V první části příběhu jsou čtenářům objasněny historické souvislosti okolo zahájení ražby pražského groše a technologické postupy používané ve středověké mincovně. Ve druhé části knihy vstupují na scénu další aktéři - četné stříbrné a zlaté mince ražené u nás souběžně s pražskými groši. Při vyprávění o mincích nelze opomenout ani panovníky, jejichž jménem byly tyto mince raženy a jejichž jména, iniciály, někdy dokonce i podobizny mince nesly. Nedílnou součástí příběhu pražského groše jsou proto i osudy těchto vládců a zemí, kterým vládli. Kniha přibližuje čtenářům poutavým a čtivým způsobem historii a mincovnictví zemí Koruny české v tzv. grošové době (1300-1547), text knihy je doplněn mimořádně bohatou fotodokumentací.... celý text

StanLeee
29.09.2020 4 z 5

Publikace seznámí čtenáře, jak naznačuje název, s příběhem groše pražského a zatímco pro odborníky či déledobější zájemce o problematiku přestavuje spíš zopakování (jak je uvedeno v předchozím komentáře), pro případné nové zájemce o tuto problematiku představuje de facto lehce stravitelné nastínění příběhu nejslavnější české mince.

Luke249cz
09.08.2020 3 z 5

Kniha se hodí pro laickou veřejnost. Pokud se orientujete v oblasti historie a PVH, tak vám kniha nic nového nedá. Jen takové "zopakování".

mince mincovny, mincovnictví pražské groše

Autorovy knížky

Jan Cihlář
česká, 1970
2020  85%Příběh pražského groše

Kniha Příběh pražského groše je v