Příběh hasičské cisterny

Příběh hasičské cisterny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492242/bmid_pribeh-hasicske-cisterny-pvL-492242.png 5 4 2

Každý kluk touží po pořádném hasičském dobrodružství. Hasiči jsou stateční, odvážní, žhaví do řešení každého problému a se vším si poradí. A takový je i malý Jirka. Chodí sice teprve do první třídy, ale bydlí vedle hasičské zbrojnice, a tak může občas hasičům pomáhat. A jde mu to dobře. Jak by taky ne, když jeho nejlepší kamarádkou je hasičská cisterna. Hoříte zvědavostí, co všechno Jirka zažije? Pusťte se do čtení. Tahle knížka potěší začínající čtenáře a všechny hrdiny, kteří se chtějí stát opravdovými hasiči.... celý text

ladyfromskye
20.04.2024 4 z 5

Milý a dojemný příběh, podobně jako v případě Samíka a práškovacího letadla, jen tentokrát bylo nutné přidat trochu magie a trošku přimhouřit oči (ono vysvětlit pak dítěti, že v pohádce sice může chlapeček Jirka z první třídy dělat pomocníka dobrovolných hasičů, ale ve skutečnosti to nejde, to nemusí být pro rodiče nic jednoduchého). Výhradu mám opět k ilustracím postav, paní ilustrátorka Irena Ričlová Lachoutová se drží svého stylu mírně znetvořených postav, který mně prostě nesedí. Škoda.

adela2316
11.04.2024 5 z 5

Pěkná kniha o hasičské cisterně a malém Jirkovi, který touží by hasičem. Příběh je milý, čtivý, děti bavil.

hasiči

Autoři knihy