Přežít!

Přežít! https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102612/prezit-102612.jpg 4 18 5

Touha přežít je jedním z nejsilnějších lidských instinktů a pudem, který s člověkem sdílejí i všichni ostatní příslušníci živočišné říše. Jestliže je člověk postaven před volbu, zda přežít či zahynout, dokáže věci, o kterých by se mu za normálních okolností ani nezdálo...

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Svojtka & Co

Survival

Sitting-Bull
17.04.2024 4 z 5

První prepperská knížka, kterou jsem četla ještě v době, kdy se tomu u nás neříkalo prepperství. Spousta věcí použitelných, řada použitelných méně, ale na svou dobu u nás suprová kniha, mnoho věcí si pamatuji dosud, i když je to již 29 let, co jsem ji měla v ruce a hltala.

vvikingg
24.01.2024 5 z 5

Jedna z nejlepších příruček na přežití co vyšla, poznatky hlavně britských SAS, nyní ji má ve vlastnictví vnuk co se zajímá o survival. Velmi pěkně zpracovaná s mnoha fotografiemi.

Rolada88
17.08.2019 3 z 5

Knihu sem dostal když sem ještě chodil na skauta od strýce abych se zdokonalil. Trochu se tam ty praktiky v knize lišily od skautingu ........

frantisek8863
29.12.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupil na vojně jako záklaďák. Pár věcí velitelé okopírovali a pověsili na nástěnku v učebně. Tímto případně zdravím bývalé průzkumníky U Sloupu. Tak jak knihu hodnotí Rawen616, tak k tomu už není co dodat a je to trefně napsané.

Rawen616
10.08.2016 4 z 5

Moc hezky zpracovaná kniha s pěknými fotkami i ilustracemi. Bohužel nemá až tak moc velké praktické využití pro "běžný" survival, protože je opravdu hodně vojensky zaměřená a to ještě výhradně na britskou armádu 80.let. V knize je tak přítomen i strašák sovětského svazu a jaderné války. Na druhou stranu má ale velkou informační hodnotu pro ty, jež se zajímají o britskou armádu či obecně o armády NATO v dobách Studené války a jejich výbavu a taktiku. Tací si tady přijdou na své, protože v knize je opravdu vše do posledního detailu co sebou tehdejší vojáci tahali i v té nejposlednější kapse. Zajímavá je i část o zajetí, útěku a přežití na území nepřítele. No a v druhé části knihy se dočkáme i těch osvědčených survivalových rad. Knihu doporučuji spíše military nadšencům než survivalistům.

1995  84%Přežít!
2000  86%Bojovat!