Přežila jsem

Přežila jsem https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18870/bmid_prezila-jsem-tYl-18870.PNG 5 194 49

Otevřená výpověď o zradě, nenávisti a odpuštění. Až do onoho osudného dne roku 1994 se Immaculée domnívala, že se narodila v ráji. Překrásná krajina, hory zahalené v mlze, zelená údolí a jiskřivá jezera, jemný větřík vanoucí z kopců, pronikající cedrovými lesy a vonící po liliích. Ne nadarmo ji němečtí osadníci koncem 19. století nazvali "zemí věčného jara". Rwanda. Jak je možné, že se ráj během okamžiku promění v peklo? Že lidé, kteří spolu dosud žili jako dobří sousedé, se začnou k smrti nenávidět? Immaculée vyrostla v kruhu milované rodiny, její tři bratři na ni nedali dopustit, laskaví rodiče dbali na vzdělání, a když dcera získala stipendium na univerzitě, všichni oslavovali. Když se Immaculée roku 1994 vracela domů, těšila se na prázdniny strávené se svými nejbližšími. A tehdy naposledy je viděla naživu. V zemi vypukla krvavá genocida a během vražedného řádění, které trvalo tři měsíce a vyžádalo si životy téměř milionu lidí, byla brutálně vybita i její rodina. Jak to řekl prezident země? "Zabíjejte Tutsie, kdekoli na ně narazíte - ani jednoho nenechte naživu. Zabíjejte novorozence i ty nejstarší." Práce neskončí, dokud nebudou všichni Tutsiové mrtví. A našlo se hodně těch, kteří poslechli. Ozbrojené bojůvky pustošily krajinu, zfanatizovaný dav lynčoval nevinné a samozvaní mstitelé se s nelítostnou urputností pídili po těch, kteří ještě unikli jejich mačetám. Po celou dobu se Immaculée krčila v úkrytu maličké koupelny v domě místního pastora, kde se na ploše zhruba metr krát metr tísnilo osm žen...... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Left to tell

Lůca Lucius
15.04.2014 5 z 5

Kniha mi vyrazila dech. V neustálém napětí a zvědavosti, jsem ji přečetla velice brzy.. Ale běhal mi mráz po zádech....

Nadík
30.05.2013

....poutavy pribeh...

Alca007
29.01.2013 5 z 5

naprosto fascinující příběh.četla jsem jedným dechem. Člověk dokáže přežít nepochopitelné věci - na druhou stranu je otřesné kam až dokáže zajít fanatismus a jak dokáží být lidi, dá-li se jim tak ještě říkat krutý.Za mě *****

Bea1997
26.09.2012 4 z 5

Tato kniha je výborná... Nedokážeme si představit kolik toho musela prožít a vytrpět. Stojí to za to si to přečíst ;))

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Poutavý autobiografický příběh ženy, která si za svůj život vytrpěla pro nás mnohé nemyslitelné. Silné téma a ještě silnější příběh, ale samotné zpracování mě úplně tak neoslovilo. Špatně se taková kniha hodnotí, ale přesto musím konstatovat, že jsem četla i lepší autentické knihy. Genocida ve Rwandě je rozhodně ale velmi zajímavé téma, takže můžete vyzkoušet třeba tuto knihu.

Alexxandra
02.06.2012 5 z 5

Miluju tuto knihu!Běhal mi z toho mráz po zádech

bai.Cerna
13.08.2011 4 z 5

Námět ***** ....., zpracování *** až ****. U knížek tohoto typu však pochopitelné, že nelze očekávat literární skvost. V každém případě doporučuji k přečtení.

habakkuk
13.04.2011 5 z 5

Velmi působivá kniha o genocidě. Běhal mi až mráz po zádech, z toho co je člověk schopen udělat druhým, jen proto, že je z jiného klanu.

aurora
30.11.-0001 5 z 5

Kniha není jen o genocidě, ale o víře a odpuštění, o pozitivní energii. Autorka nám zprostředkovala i obraz africké Rwandy. Je to kniha duševně obohacující.