Prevítem snadno a rychle

Prevítem snadno a rychle https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/610/bmid_previtem-snadno-a-rychle-cjQ-610.jpg 4 519 102

Prevít série

Jste už zkušení rodiče a myslíte si, že víte, co vaše batole potřebuje: jíst, spát, pochovat, vyměnit plenky. Nebo se rozplýváte nad prvním přírůstkem do rodiny a domníváte se, že váš mateřský (otcovský) instinkt vám říká, co si vaše miminko myslí a přeje. Jste na omylu. Batolata nejsou roztomilá a bezbranná. Batolata jsou cílevědomá stvoření, kterým je to vaše žvatlání k smíchu, ale neprozradí se ani náznakem, protože je to pro ně výhodné. Tato kniha vám však otevře oči, ať chcete nebo ne. Teprve díky ní pochopíte, že každé dítě je od narození především prevít, a že je potřeba být stále ve střehu a nepodléhat jeho lstivě roztomilým úsměvům, nemotorným pohybům a sladkému broukání. A nestěžujte si pak, že jsme vás nevarovali. Ukázka: DEN DVACÁTÝ DEVÁTÝ Dnes ráno daleko úspěšnější ničivý zásah. Na pohovce v obýváku se vyvalovala kočka a já se pomalu jako červ sunul ke stolku. Na něm skleněná váza s kytkami. Když jsem dospěl ke stolu, popadl jsem ho za jednu nohu a začal jím zuřivě třást. Chvíli ta operace trvala, ale nakonec se váza centimetřík po centimetříku začala sunout po stole, až konečně sletěla. Ozval se krajně uspokojivý třesk rozbíjeného skla a po koberci se rozlilo jezero vody. Pak se mi podařilo dostat se v rekordním čase na druhou stranu pokoje, a tam jsem rychle popadl chrastítko ve tvaru lízátka. Ona mi ho vnucuje už aspoň pět měsíců, a tak jsem si řekl, že teď přišla ta pravá chvíle ho vyzkoušet. Strčil jsem ho do pusy a začal jsem žvýkat. Načasoval jsem to jen tak tak. Sotva jsem stačil zaujmout postavení, už tu byla Ona. Když uviděla rozbitou vázu, byla fakt zběsilá, a nerozhodně se koukala z kočky na mě a zase zpátky. S potěšením můžu ohlásit, že dospěla k tomu správnému závěru. Kočka dostala pěkně natřískáno, nakonec se Jí vytrhla a vystřelila kočičí dírou do další ukřivděné postní noci bez večeře. Hihihi.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Argo

How to be a Little Sod , 1992

Martina139
07.03.2014 4 z 5

Kniha je psaná určitě s velkou porcí nadsázky. Podle mě je určená spíše pro ty, kdo už děti mají. U knihy jsem se opravdu často usmívala sama pro sebe. Jsem máma dvojčat a chvílemi jsem se v knize viděla a na tyto časy s hrůzou vzpomínala. Doporučuji jako dobrou oddechovku na deštivé odpoledne.

Natique
21.02.2014 5 z 5

Vtipné.

Janie1989
18.12.2013

tuto knihu jsem koupila bratrovi jako novopečenému otci a ještě než jsem mu ji dala, jsem si ji samozřejmě přečetla, abych věděla, zda jsem koupila správně. a koupila! nepamatuju si, že bych se kdy u nějaké knihy tak nasmála jako u této! :) doporučuji všem, ať už nastávajícím, nebo již současným rodičům miminek :) opravdu skvělá kniha a hlavně vtipně napsaná!

Poutnice
22.10.2013 4 z 5

četla jsem ještě než jsem měla dítě, tolik odvařená jsem nebyla, ale je pravda, že některý hlášky jsou nesmrtelný a vzpomínám na ně, když tak koukám na toho svýho Prevítka :)

endroo25
19.09.2013 2 z 5

Je fakt, že tahle knížka osloví spíš ženskou část populace. Je to taková oddechová jednohubka. Občas jsem se u ní pousmál, ale nijak víc mě nezaujala.

monushka
25.08.2013 4 z 5

Kniha, u které jsem plakala smíchy. Četla jsem jí během těhotenství a představovala jsem si, co si bude v budoucnu myslet moje holčička :D

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Knihu jsem původně slyšela jako audioknihu a to mě docela bavila. S čtením to bylo horší, člověk se nad tím už více zamýšlí. Budu doufat, že moje dítka nebudou takový prevíti, protože miminko v knize je vykresleno tak, že se tomu ani nedá věřit. "Prevíta" prostě musíte brát pouze jako humornou knihu;)

HanaNov
08.08.2013 5 z 5

Skvělá knížečka, která mě opravdu upřímně pobavila. Výborný nevtíravý humor, co opravdu nenudí. Po dlouhé době kniha, u které jsem se skutečně naplno smála. Tento břitký deník, výstižně zachycující myšlenky zákeřného mimina opravdu vřele doporučuji pro lehké oddechové čtení:-))

Daniela19
01.08.2013 4 z 5

Kniha mě velice pobavila. Bohužel se některé pasáže příliš opakovaly. To jediné mě nebavilo. Příjemné odpočinkové čtení :-)

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Trošku švihnuté, ale prečo nie? Nastávajúce, alebo čerstvé mamičky to určite nadchne a zaručene rozosmeje.

Jíťa
13.04.2013 2 z 5

Zas tak vtipné to nebylo...

magggi
24.02.2013 2 z 5

Prevít už delší dobu koluje po naší rodině a mezi kamarády. Vždycky si to s velkým očekáváním někdo přečte a pak to s rozpaky předává dál.
Zatím nevím o nikom, kdo by to chtěl číst 2x a nechtěl se toho zbavit.

Je to velmi jednoduchý humor autora, který kdoví, jestli vůbec někdy viděl živé dítě (píše jakoby pohledy a názory dítěte, které mohou být pro mnohého rodiče velmi zkreslující a reakcemi na vlastní dítě může pak zkazit, co se dá) a navíc mě to začalo štvát ve chvíli, kdy začala matka chodit do práce v pár měsících věku dítěte.
Už jen úvodní slovo: "Dítě je cílevědomé stvoření, kterému je naše žvatlání k smíchu" atd., je hrůzné. Ano, je to nadsázka, ale kolik lidí ji pochopí?
Ke knize by se měl dávat příbalový leták - něco ve smyslu "V kostýmu Supermana nelze létat..."

Asi jsem ani nedočetla poslední díl...

Allassea
10.10.2012 2 z 5

no, čakala som že to bude vtipnejšie

Kaihomielisyys
29.09.2012 4 z 5

...vlastní děti nemám a jelikož po přečtení téhle knihy jsem dospěla k názoru, že si raději pořídím dalšího psa (vlkodava) než dítě, ještě dloooouho ani mít nebudu :D Vtipně napsané, ale v momentě, kdy si člověk uvědomí, že to všechno je pravda, je to celé spíš k pláči... :D

asterixka
26.06.2012 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knížek, které jsem kdy četla..... prostě ze života :-)

marvitekar
10.01.2012 3 z 5

Těšila jsem se na přečtení této útlé knížky. Začátek opravdu dobře psaný, bohužel v závěru jsem se už tolik nebavila, zřejmě to bude tím, že se vše celkem dokola opakovalo. Ale jako odpočinek a připomenutí toho, co již mám několikrát za sebou to není špatné, jsem ráda, že moji prevíti nebyli až tak " dokonalí".

kroftik
21.11.2011 4 z 5

Skutečně vtipné. Napustit vanu s pěnou, nalít dvojku vína a pustit se do čtení téhle rozpustilé, útlé knížečky. Toť můj recept na podzimní depresi :-).

katka101
09.10.2011 5 z 5

Skvělá knížka a myslíl že tam ta troška pravdy je,ale rozhodně nejlepší je Hvězdicová poloha,protože tohle nám ty děti opravdu dělají naschvál!!! :)

Hanka876
04.10.2011 5 z 5

Báječně napsané,vtipné a kdo už nějaké to miminko má,tak ví,že i pravdivé.

Breburda
08.08.2011 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a jsem nadšená, perfektní. Jen jeslti tomu tak doopravdy není :-), člověk by tomu po tomhle poslechu klidně uvěřiil.