Přes moře a oceány

Přes moře a oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159915/pres-more-a-oceany-159915.jpg 5 3 2

Československá mořeplavba zahájila pravidelný provoz.Na moře vyplula pod Československou vlajkou " REPUBLIKA " naše první obchodní loď po druhé světové válce.Za dálné plavby z Polska do Číny snímal tvůrce tohoto obrazového díla československé námořníky.Těmto hrdinům mokrých cest potom věnoval toto dílo.

Filomena1961
11.01.2023 5 z 5

Knihu jsem objevila v tatínkové knihovně a jejím prostřednictvím jsem se dozvěděla o počátku dějin československé mořeplavby, názvy prvních obchodních lodí a spoustu dalších zajímavých informací. A tak jsem se z polské Gdyně dostala přes Doverskou úžinu, Gibraltarův průliv do Středozemního moře, skrz Suezský průplav do Rudého moře, pak jsme si to profičeli v blízkosti Srí Lanky - tehdejšího Cejlonu, Malajsie, do Jihočínského moře s konečnou stanicí Hongkong. Byla to cesta plná dobrodružství strávená jak na palubě lodi v plné práci i odpočinku, tak i s několika zastávkami. Obzvlášť mě samozřejmě okouzlily egyptské pyramida. Ale stejně mi učaroval plachetní koráb " Dar Pomorza " brouzdající vlny u Fríských ostrovů. Panečku - to byl zážitek.

bazyk21
06.08.2017 5 z 5

Kniha poplatná době, ale obrázky zachycují ještě koloniální období 50.let - což je zajímavé

mořeplavba Československo

Václav Švarc
česká, 1909
1984  100%Na vlnách řek a oceánů
1956  80%Lovec jaguárů
1958  100%Přes moře a oceány

Kniha Přes moře a oceány je v