Přerušený řetězec

Přerušený řetězec https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484540/bmid_preruseny-retezec-qXo-484540.png 4 15 15

Oskar Rosen se sice narodil koncem druhé světové války v Čechách, ale sedmdesát let prožil ve Francii. Když se nyní od notáře dozvídá, že dědí po své dosud neznámé tetě Vilemíně Pokorné dům a další nemovitost v Praze, rozhodne se přiletět, aby zjistil, jaké jsou vlastně jeho kořeny, a najímá si soukromého detektiva, který hovoří francouzsky, aby mu s pátráním pomohl. Jednoho dne dostane detektiv Rosenovu textovku, že ho urgentně potřebuje. Když však dojede do jeho bytu, najde Rosena umírajícího. Je zřejmé, že šlo o zabití. Nezbývá než zavolat majora Hackenschmieda z oddělení vražd...... celý text

Atara16
10.02.2024 5 z 5

Kniha, od které se nešlo odtrhnout.

čef
31.07.2023 5 z 5

Důkladné pátrání v minulosti jedné částečně židovské rodiny. V době 2. světové si řada jejich členů užila mnoho pronásledování a také smrt. Smrt si po letech vysloužil i potomek jedné z větví rodiny a odhalení pachatele nebylo vůbec jednouché. Není to příliš klasická detektivka, soukromý vyšetřovatel je v odhalení až na druhé koleji, ale je to zase o to víc k uvěření než mnohé jiné práce s tímto prvkem. Vcelku mohu zájemcům o historii doporučit.

Domanovak
14.02.2023 4 z 5

Není vlastně doslova pravá detektivka, i když nakonec tam kriminální zápletka je. Ale čte se dobře, uvádí spoustu dobových reálií z doby okupace i pozdější. ( Netroufám si hodnotit nakolik přesně)

zdenaR
20.06.2022 4 z 5

Mám ráda detektivky od tohoto autora, ani tato nezklamala :-)))

bazyk21
02.06.2022 5 z 5

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbeného autora

tittanie
29.04.2022

Zajímavá detektivka. Vždy když jsem musela přestat číst, tak jsem byla ráda, že jsem se ke knize mohla vrátit. Vraha jsem tak nějak tušila. Spíš jsem nad ním úplně nepřemýšlela, ale nechala jsem se nést příběhem.
(+ SPOILER) Co mi ale přišlo zvláštní, že když hlavní hrdina v Paříži mluvit s Ocarovou dcerou, tak řekla že se narodila v roce 1984 a Lydia a Paul zemřeli v roce 1958 a 1957 a ona mluvila, jako by své prarodiče znala a žila s nima.

akinomV
05.04.2022 5 z 5

Již druhá detektivka od autora a musím říct, že mi sedl do noty. Detektivní linka spojená s historickou z doby 2.světové války byla opět skvělá. Hledání minulosti, pátrání po vrahovi .... je to spíš poklidné vyprávění, žádný brutální masakr, ale za mě fakt dobrý!