Přemohla jsem hněv a nenávist: Osvětim mne naučila, jakou hodnotu má láska

nehodnoceno
Přemohla jsem hněv a nenávist: Osvětim mne naučila, jakou hodnotu má láska https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533049/bmid_premohla-jsem-hnev-a-nenavist-osvet-65dde6888b091.jpg 0 0 0

Poselství silné ženy, která si vědomě vybrala světlou stránku života. Rok je v koncentračním táboře dlouhá doba, doba, která lidský život rozděluje na život předtím a potom. Rachel Hanan bylo patnáct, když byla do koncentračního tábora deportována, přežila Osvětim, Bergen-Belsen, Duderstadt a Theresienstadt. Na svobodu se dostala v šestnácti letech. Z tohoto roku si odnesla noční můry a temné myšlenky, ale také poznání, že láska může lidi spojovat a udržet je naživu, stejně jako se ona a její tři sestry navzájem udržovaly při životě v táboře, tváří v tvář nepředstavitelným útrapám. Dodnes si Rachel klade za úkol předávat tuto spásnou lásku druhým. A ve svém dalším životě bojovala o to, aby byla znovu šťastná – s úspěchem, jak říká nyní ve svých třiadevadesáti letech. Kniha je dojemným poselstvím silné ženy, která si vědomě vybrala světlou stránku života.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Vyšehrad

Ich habe Wut und Hass besiegt: Was mich Auschwitz über den Wert der Liebe gelehrt hat , 2023

Osvětim (koncentrační tábor)

Autorovy knížky

Rachel Hanan
izraelská, 1929
2024  0%Přemohla jsem hněv a nenávist: Osvětim mne naučila, jakou hodnotu má láska

Kniha Přemohla jsem hněv a nenávist: Osvětim mne naučila, jakou hodnotu má láska je v