Přehled teorií osobnosti

Přehled teorií osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460270/bmid_prehled-teorii-osobnosti-TPB-460270.jpg 4 92 14

Interpretací dynamiky osobnosti a jejího vlivu na chování člověka je mnoho, a orientace v nich je proto náročná. Profesor Drapela předkládá reprezentativní výběr třinácti nejvlivnějších teorií osobnosti v psychologii s důrazem na životní dráhy jejich autorů a navrhuje i určité jednotící pojetí. Autor se vyjadřuje jasně a jednoduše a nepoužívá zbytečně odborné výrazy tam, kde to není nutné. Bere však plně ohled na zvláštní terminologii v případech, kdy ji vytvořil sám autor příslušné teorie. Text je vhodně doplněn vysvětlujícími obrázky a didaktickým aparátem. Učebnice je určena studentům pedagogiky, psychologie, sociologie, sociální práce i odborníkům v praxi. Zaujme však každého, kdo na své životní nebo profesionální dráze potřebuje porozumět mnoha často rozdílným výkladům lidského chování a dynamickým procesům, které působí v lidské osobnosti.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

A review of personality theories

džanaka
09.07.2023 4 z 5

Zajímavý přehled toho, kam to dotáhla psychologie v pojetí lidské osobnosti do konce 20. stol. Nejzajímavější je, že nedospěla k závěru, zda lidská osobnost vůbec existuje nebo je to jenom souhrn vnějších projevů člověka.
To staří už Řekové měli od Psýché určitější pojem.

xTerezax
25.05.2022 5 z 5

Přehledně prezentovány hlavní teorie osobnosti. Stručné, čtivé, výstižné. Perfektní jako studijní materiál.

Péťa Z.
14.05.2022 5 z 5

Tahle publikace mi pomohla ke zkoušce z psychologie osobnosti. Náš vyučující nám ji silně nedoporučoval - myslím, že mu vadilo, že studenti neleží v tunách knih a připravují se "jen" s tímto přehledem. :-D

los
23.02.2021 4 z 5

díky Drapelovi jsem zvládl přípravu ke zkoušce v rekordním čase, jasný výklad, přehledně uspořádaný, ale i čtivý, doporučuju

Momana
23.01.2021 5 z 5

Stručné, přehledné a naučné. Osobně jsem za tuto knihu, která informuje o tom nejdůležitějším z oblasti psychologie osobnosti, velmi vděčná.

Simona99
19.10.2020 5 z 5

Přehledné, čtivé. Pro vstup do oblasti psychologie super knížka.

hu_87
02.10.2020 5 z 5

Tenounká knížečka nutná jednak pro zájemce o jednooborovou psychologii (hlavně ideální na přijímačky, protože se tu shrnuje spousta věcí, co je nutný vědět), jednak o pro samotné studenty. Hezky napsané, čte se to skoro samo a snadno se z toho i učí, řekla bych.

Tyler
26.09.2019 5 z 5

Nejlepší podání jednotlivých teorií osobnosti, které se mi kdy dostalo do rukou!

Kee
09.10.2018 5 z 5

Velice přehledná a srozumitelná, cením i odkaz na základní díla těchto významných psychologů.

molt
30.09.2017 5 z 5

Za týden si udělat hrubý názor na jedny z největších mozků psychologie? S touto knihou to není nemožné!

Andy1503
30.09.2017 5 z 5

Čtu již podruhé, přínosné, stručné, ráda si i jen tak někdy otevřu a obnovím informace.

Zikus
28.11.2016 4 z 5

Celkem obohacující knížka. Během necelých dvou let jsem ji přečetl třikrát.

dark.ma93
05.03.2015 5 z 5

Jedno z nejpřínosnějších čtiv, které mi hodně dalo nejen ke studiu, ale i k životu.

Martinka 135
28.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. Ve stručnosti shrnuty všechny základní a nejdůležitější teorie osobnosti . Je zajímavé sledovat, jak se pohled na osobnost v minulosti vyvíjel a stále vyvíjí. Pro mě velmi přínosné čtivo.

psychologie osobnosti přehledy

Autorovy knížky

Victor J. Drapela
americká, 1922 - 2013
2011  84%Přehled teorií osobnosti

Kniha Přehled teorií osobnosti je v